Który dysk twardy wybrać?

Witam!

Pytanie jak w temacie. Waham się nad trzema propozycjami:

  1. Samsung SpinPoint F3 500 GB (SATA II, 16MB cache, NCQ)

2.WD Caviar GreenPower 500GB WD5000AADS 32MB cache SATA-II

3.Seagate 500 GB Barracuda 7200.12 (16MB, Serial ATA II)

Komputer do użytku domowego. Głównie do Internetu, filmów i grania.

Który z tych dysków jest najlepszy/najlepiej będzie się sprawdzać?

Czekam na opinie i komentarze.

Pozdrawiam!

Z tych trzech ja bym wybrał Samsunga.

F3 

Nikt nie uzasadnił więc ja napisze coś więcej. F3 zapewnia najlepszą wydajność kosztem zwiększonych wibracji, co zdarza się nie we wszystkich modelach ale jeśli wystąpi jest mocno dokuczliwe. Poza tym dysk bardzo dobry, ale jakbyś kupował to model 1TB, zdecydowanie bardziej opłacalny stosunek cena/pojemność. Niektórzy narzekają na wysoką awaryjność Samsungów ale ja bym bardziej o to skrytykował Seagate, choć seria 12 jest uważana za lepszą od poprzedniej. WD to dyski w porównaniu do dwóch pozostałych generalnie głośne i mniej wydajne, choć z lepszym czasem dostępu (lepszy na dysk systemowy). Z tym że ten dysk, który podałeś należy do serii green, teoretycznie bardziej energooszczędne i cichsze, ale wyraźnie mniej wydajne. WD ma też serie z powiększonymi 8krotnie klastrami ale seria ta jest troche droższa i dotyczy modeli o większych pojemnościach bo tam widać zalety 4KB klastrów.

Z tych trzech warty polecenia to 502HJ lub większy model HD103SJ. Chyba że masz możliwość kupna tego dysku Seagate Constellation ES ST3500514NS 500 GB to będzie on najlepszy z tych wszystkich pod względem wydajności/głośności lub jeszcze wydajniejszy ale wyraźnie bardziej hałasujący WD Caviar Black WD6402AAEX 640 GB