Który dysk wybrać do laptopa

Witam,

wymieniam dysk w laptopie po długich poszukiwaniach padło na

  SSHD WD BLACK WD10S21X /1TB +8GB cena ok ~~260zł

czy

  SSHD Seagate ST500LM000 /500GB+8GB cena ok ~~220zł

Na który postawić?!

Teoretycznie który będzie chłodniejszy i cichszy -bo awaryjność to pewnie loteria (choć jeśli ktoś takowy miał, miło będzie jak podzieli się wrażeniami)

Raczej unikałbym SSHD, przez wzgląd na to, że nie są tak wydajne jak SSD, a droższe niż HDD. Ponadto, dawniej były problemy z ich żywotnością - te 8GB dość szybko ulegało zniszczeniu, a wtedy nie ma ani protezy szybkości SSD ani pojemności HDD. Gdybym jednak miał wybierać między tymi dwoma, postawiłbym na WD, przez wzgląd na mniejszą awaryjność ich dysków.

 

Zastanów się czy nie bardziej opłacałoby Ci się wziąć np. Crucial m500, który ma 128GB, ale jest pełnoprawnym SSD. Nie ma co kupować dysku na wyrost, aby miejsce leżało i się marnowało

Na ssd o takiej wielkości jaka mnie interesuje czyli minimum ~~500GB 

-brak funduszy

Wymiana na ssd a hd na usb nie wchodzi w grę (mało to poręczne), a z napędu często korzysta żona

Raczej mnie interesuje opinia, który będzie chłodniejszy i cichszy ?!

-temat awaryjności to ile ludzi tyle opinii 

Ewentualnie jeśli już poruszamy tą awaryjność, to proszę o dostosowanie do danych modeli

(nie do całości firmy)

Tego, który będzie chłodniejszy i cichszy raczej nikt Ci nie powie, SSHD to zdecydowana nisza - w Internecie trudno znaleźć cokolwiek sensownego na temat modeli, o których mówisz. Natomiast jeśli chodzi o awaryjność, na Internecie są testy i wpisy różnych ludzi, które potwierdzają że WD padają znacznie rzadziej niż Seagate i to akurat nie jest kwestia opinii, a statystyk.

 

Jeśli chcesz cichy i chłodny dysk, wybierz WD Green (nie wiem czy jest taki w SSHD). Z tego co wiem, seria Black jest raczej głośna, więc SSHD raczej cichszy znacznie by nie był.

 

I to jest bardzo “cenny post”- który zrobił zamieszanie w mojej pustej głowie

Skoro Black jest głośniejszy, to raczej go odpuszczę-mimo, że go brałem pod uwagę

Bo teraz nie wiem, czy postawić teoretycznie na ciut szybszy

Seagate

czy WD Green (cichszy a chyba ciut wolniejszy względem Seagate ST500LM000  )

Co nie zmienia faktu, że chyba nawet ten Green będzie szybszy od obecnego WD3200BEVT :wink:

Znasz jeszcze jakąś fajną stronkę, gdzie można porównać sobie te dyski ?!

A nie lepiej SSD na system a drugi HD na magazyn lub zewnętrzny

Już to przerabialiśmy

 

 

 

 

 

Dalej aktualne z tą stronką do porównywania dysków

zerknij sobie na te

http://www.x-kom.pl/g-5/c/438-dyski-twarde-2-5-sata.html

Ale ja wiem gdzie kupić