Który dysk wybrać

(Marianfajfus13) #1

Witam.

Składam nowego peceta i chciałem wziąć ten dysk, ale nie ma go aktualnie na techplanet. Znalazłem w tym sklepie inny dysk(link) i proszę mi powiedzieć, czy będzie on dobrą alternatywą? Są jakieś duże różnice między tymi dyskami?

Pozdrawiam.

(Ascent) #2

Aktualnie ten dysk od Samsunga jest najbardziej opłacalny, lecz jeśli nie zamierzasz czekać to możesz brać tego WD Blue, nie będzie zbytnio gorszy :slight_smile:

Ile możesz przeznaczyć na komputer? Zaprezentuj co złożyłeś :stuck_out_tongue:

(Marianfajfus13) #3

Ok, link do zestawu:

http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=40143&s=58733&s=59599&s=56713&s=15240&s=51996&s=27475&s=62074&s=58719

(Wziąłem nie najmocniejszą kartę graficzną, ale za to 650 W zasilacz, by w przyszłości coś mocniejszego wsadzić)

Czyli w grach różnica między tymi dyskami nie będzie odczuwalna?

(Psembol) #4

W grach napewno nie będzie odczuwalna , bo dysk z grach zbytniej roli nie odgrywa . Jeśli coś to przy prędkości zapisu i wczytywania gry , ale jak Ci juz napisał ascent te dyski sa porównywalne :slight_smile:

(Ascent) #5

Co do twojego zestawu:

1) Zmień nagrywarkę na Pioneer DVR-S19LBK lub ASUS DRW-24B3ST (Samsung SH-S223A jest na interfejsie IDE);

2) Pamięci RAM zmień na GoodRam DDR3 2x2GB 1333MHz lub trochę droższe Corsair DDR3 2x2GB 1600MHz XMS3;

3) Kartę grafiki zmieniłbym na MSI GTX460 Cyclone - ma spore możliwości OC;

4) Zasilacz XFX 550W będzie wystarczający, bo na tej płycie i tak SLI nie zrobisz, a jakbyś wsadził tam np. GTX570 to zestaw pod obciążeniem będzie pobierał ~430W.

Warto byłoby dołożyć lepsze chłodzenie na proca. Masz zamiar je później wymienić?

(Marianfajfus13) #6

Jak będę chciał kręcić proca, to zamierzam kupić scythe grand kama cross albo jakiegoś noctua, to zależy od funduszy.

Właśnie myślałem o MSI GTX460 Cyclone, chociaż ten asus ma trochę lepsze zegary na starcie. Chłodzenie GTX'a od MSI jest lepsze od Asusa?

Zasilacz 550 W starczyłby do GTX'a 580?

(Ascent) #7

Według mnie wersja Cyclone jest lepsza, MSI jest też częściej polecany, robi aktualnie bardzo dobre karty :slight_smile:

Zasilacz 550W starczy do GTX'a 580 (jakieś ~460W pod obciążeniem), chociaż zanim zmienisz grafikę będą pewnie lepsze i mniej prądożerne karty.

(Marianfajfus13) #8

Czytałem dużo dobrych opinii o chłodzeniach kart graficznych od MSI (szczególnie twin frozr), więc myślę, że wezmę tego GTX'a Cyclone.

Przeboleję te ciut mniejsze zegary, zawsze będę mógł podkręcić w MSI Afterburner.

Dziękuję bardzo za pomoc.