Który dysk wybrać?

Witam!

Szykuję się do wymiany dysku twardego w moim PC, jako że muszę się zmieścić do 100zł postanowiłem kupić coś używanego na znanym portalu aukcyjnym.

Miałem do wyboru bardzo dużo, ale moją uwagę przyciągnęły 2 dyski, WD5000AAKS i WD6402AAEX.

Poniżej screeny z HD Tune (oczywiście 0 bad-sektorów), ale postanowiłem poradzić się Was na temat tego, który dysk podziała mi dłużej.

Z góry dzięki za odpowiedź!

post-271969-0-75822900-1421171019_thumb.post-271969-0-67865200-1421171020_thumb.

WD5000AAKS, ponieważ ten drugi ma błędy w C7. Co prawda, ten odczyt może być spowodowany uszkodzonym kablem lub wejściem SATA, ale może wynikać również z uszkodzenia dysku - nie ryzykowałbym.

W opisie aukcji jest napisane, że to właśnie wina kabla SATA, ale wolałem się jescze zapytać o inne parametry.

Byłbym daleki od wierzenia komuś obcemu na słowo. Skoro kabel jest uszkodzony, to dlaczego nie został wymieniony? Gdy chce się coś sprzedać, raczej przedstawia się to w dobrym świetle, a nie w złym.

Inne parametry są czyste.

Mam ciężki wybór, jeśli to nie był kabel SATA, to co innego mogło być nie tak? Może to być coś poważnego?

Może wskazywać na poważniejszy problem.

A dokładniej, co może być uszkodzone? Przeczytałem wiele tematów i z tego co wyczytałem, może to być spowodowane złym kablem SATA, lub złym podłączeniem dysku do płyty głównej.

Coś z elektroniką dysku. To może być spowodowane uszkodzonym kablem, ale nie musi - dysk sam w sobie może być walnięty.

Dobra, kupiłem WD6402AAEX :slight_smile:

Wyczytałem na innym forum, że w moim przypadku nie ma co się przejmować tymi błędami.

Temat do zamknięcia, pozdrawiam!