Który dysk wybrać?

Witam,

rozważam nad kupnem dysku twardego do komputera, myślę nad HDD WD Black o pojemności 1 TB (cena ok. 220 zł) lub dysk SSD 240 GB np. ADATA za 350 zł. Oba dyski mają wejście SATA III, natomiast w moim komputerze posiadam tylko SATA II. Z tego co wiem, dysk HDD będzie więc działał z prędkością SATA II (czyli 300 MB/s a nie 600), czy w SSD sprawa wygląda tak samo? Słyszałem coś o ustawianiu zworek, ale nie do końca wiem, o co w tym chodzi, więc jeśli ktoś mógłby mi przybliżyć tę kwestię, to byłbym wdzięczny. Który z tych dysków moglibyście mi polecić? Będzie na nim głównie system (Windows 7), zdjęcia, muzyka, jakieś niezbyt wymagające gry i programy. 

Dysk HDD nawet pod SATA II nie osiągnie pełni swoich możliwości co innego z dyskami SSD które to mają po 500MB/s polecam CRUCIAL BX100 lub CRUCIAL MX200

Jeśli wystarczy Ci te 240GB (w rzeczywistości jest to parę GB mniej) to jak najbardziej SSD. Sam miałem SSD na SATA II i po sklonowaniu systemu z HDD na SSD uruchamianie systemu z 1:50 skróciło się do 0:40 (mierzone od naciśnięcia power do załadowania wszystkich programów w autostarcie). Po postawieniu systemu na nowo było jeszcze lepiej. Zworkami wymusza się tryb pracy SATA, jednak płyta główna powinna się sama dostosować bez wkładania zworek.