Który dysk wybrać?

(Conrad C) #1

Witam Chce zakupic nowe dyski i nie wiem ktore wybrac mam upatrzone trzy modele

1. http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=27723

2. http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=19939

3. http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=18949

prosze o pomoc w wyborze

(Sawyer47) #2

Hmm zarówno Samsung, WD i Seagate produkuje raczej dobre dyski...

Ja wybierałbym między Seagate i WD - jezeli jesteś w stanie dopłacić 92 złote to Seagate, a jeżeli różnica cenowa ma dla ciebie znaczenie to WD.

Ale wybór należy do ciebie.

(Conrad C) #3

rożnica w cenie nie gra roli a duzym plusem Seagate jest to ze przystosowany jest do pracy 24h na dobe

(Fernando) #4

WD :mrgreen: Co tu więcej mówić bardzo dobry dysk bo mam dwa :mrgreen:

(Tommekx) #5

Również tak uważam, bardzo dobra jakość za rozsądną cene.

(Artur520) #6

Samsung jak dla mnie odpada w przedbiegach:) WD vs. Seagate...

Sam posiadam WD ale tym razem byłbym raczej za Seagate:)

(McDracullo) #7

Możesz mi podać chociaż jeden powód? Ja nie spotkałem się jeszcze z twardzielem Samsunga który miałby jakies problemy. :roll:

(Micromac) #8

Jakikolwiek wybór spośród trzech firm, które podałeś w linkach bedzie dobrym wyborem. Wszystkie trzy spełniaja normy.

(Tommekx) #9

Ja gdy już kupuję dysk, to biorę pod uwage konkretny model oraz jego osiągi. Bo nie zdarza się często, że jakaś firma nie wyprodukuje tzw. "gniota" :stuck_out_tongue:

Ja podchodze sceptycznie do samsungów, gdyż miałem 2 modele tego producenta i miałem z nimi nie mało kłopotów :?

(Artur520) #10

No niestety ale popieram Tommekx w najbiższym otoczeniu spotkałem sie z 6 dyskami tego producenta i co sie okazało 5 z nich było "niezbyt dobre" Jedne padły po pół roku a inne fabrycznie były uszkodzone..

(McDracullo) #11

No to macie pecha. Ja mam stycznośc z bardzo duża ilością tych dysków. I mam problem dopiero z 1.

(Micromac) #12

Chłopaki ale ja odniosłem sie do twardych dysków podanych w linkach. Ten samsung SpinPoint nie jest awaryjny.

(M Kupczynas) #13

Samsung,albo Seagate.Jakiś czas temu czytałem gdzieś testy to Seagate i Maxtor wypadły najlepiej,dalej był Samsung i WD.Jak znajdę ten test to zapodam linka.

(Kukol3) #14

Wybież WD ponieważ nie znam osoby by ten dysk komuś nawalił.

(McDracullo) #15

Xaras a ja znam. Sam nim jestem :evil:

(Tommekx) #16

U mnie, może trochę zbyt mocno się nagrzewa, ale poza tym pracuje niemal wzorowo.

(Conrad C) #17

Po waszych wypowiedziach bralem pod uwage dwa dyski Seagate i WD i wybralem Seagate poniewaz ma NCQ i jest to Seria specjalnie stworzona do pracy 24h na dobę

Zawiwera wiele technologii z serii Cheetah oraz przeznaczona jest do serwerow a takie dyski wydaje mi sie ze powinny byc dobre i wytrzymale

Pozdrawiam wszystkich i Dziekuje za opinie

(Kukol3) #18

Czyli zostaje Samsung. Dużo słyszałem że Seagate bardzo głosno chodzi. Sam nie jestem przekonany do tego modelu chodź niewiem czemu. Może dlatego że głośno chodzi.

(Conrad C) #19

Już zdecydowłem się na Seagate. Jżeli chodzi o głośność pracy to poprzednio posiadałem dwa dyski tej firmy i jak dla mnie byly niesłyszalne

(Leszczor) #20

ja bym wzial Western Digital one mnie nigdy nie zawiodly