Który folder systemowy usunąć po isntalacji systemu XP?

witam.nie bardzo znam się na komputerach,wjęc proszę o pomoc.

Po zainstalowaniu nowego XP gdy otworzę defragmentator dysku to widzę jak bym miał 2 systemy lub ten co instalowałem widoczny jest w dwóch miejscach i zajmuje oprzez to sporo miejsca.Jak to usunąc na starym systemie tego nie miałem i pierwszy raz sie z tym spotykam.

Prosze o pomoc.

Tytuł edytowany

Sformaatowałeś poprzedni system instalując nowy ? Ile masz folderów Windows.

Tak sformatowałem i istalacja bez problemu tylko to wygląda jak by system zrobiłsobie jakąś kopie zapasową lub coś takiego.Jak sobie przypominam to jak instalowałem pierwszy raz (jakies 2 lata temu) to tez tak było i trzeba było cos wyłączyc i usunąc jakis pilk w którym to sie zapisuje. Tylko ze nie pamietam co to było.

To są pewnie pliki instalacyjne,powinny się same usunąć pod koniec instalacji Folder o nazwie…np…a3hteru

Mozliwe ze to jakies pliki instalacyjne,ale jak cos wgram a potem odinstaluje to nie odzyskuje tyle miejsca jak przed instalacją ta jak by system wszystko sobie zapisywał tylko nie wiem gdzie i po co.punkty przywracania usuniete wjęc to nie ich wina,pliki aktualizacji tez usuniete a miejsca na dysku coraz mniej.

Przeczyść system i rejestr Ccleanerem,powtarzaj skan co kilka dni.

Robiłem to kilkukrotnie,mysle że to się znajduje gdzies w ukrytych folderah windows,tylko jak to wyłączyć ni mam pojecia i jak znależć ten folder.

Wygląda na to, że masz włączoną hibernację. Wyłącz i usuń plik hibernacji (ukryty) w C:\WINDOWS\

Używając przycisku zmien.gif

Pozdrawiam Gutek

A który to dokładnie plik c:\windowc???

Bodaj ma nazwę w stylu “hibernation”, czy coś podobnego. Ma duży rozmiar. Nie używam XP-ka od dawna!

Problem jest daleja hibernacji nie włączałem po instalacji.

Pozdro

Panel sterowania > Opcje zasilania > Hibernacja i odznacz opcje"Włącz hibernację",robi się to w ten sposób a nie kasuje plik ręcznie który notabene nazywa się nie żadne hibernation tylko "hiberfil.sys ",sam system nie robi żadnej kopii zapasowej,źle zainstalowałeś system albo na innej partycji,zresztą jak wgrywałeś windows ?opisz bo mi się zdaje ,że wgrałeś jeden na drugi jeżeli tak zrobiłeś będziesz miał katalog Windows0 na partycji z zainstalowanym windowsem,jeżeli masz windows na dwóch różnych partycjach to źle wybrałeś partycję przy instalacji

Nie mam włączonej hibernacji,system wgrany prawidłowo i jest tylko jeden a jak wejde w defragmentator i zrobię analizę to pokazuje jak by dwa razy system.

gdzie pokazuje dwa razy ten system ,na jakich partycjach ?

Daj screena z tego defragmentatora (Alt+PrintScreen przy uaktywnionym oknie).