Który fon wybrać?

Witam

mam dylemat zamierzam kupić telefon do 600 zł. Rozważam 3 telefony HTC Touch Pro (używany z allegro), Nokia n95 8 gb (używana z allegro) oraz nowy HTC Wildfire.

Generalnie wszystkie 3 telefony mają podobne fukcje jednak ja nie mogę się zdecydować, który wybrać czytając opinie użytkowników niewiele się dowiedziałem, który najlepszy.

Dlatego chciałbym zasięgnąć waszej rady najlepiej osób które miały styczność z tymi telefonami. Z góry dzięki za pomoc.

Pierwsze dwa to naprawdę starożytna platforma/technologia. Tylko Android. Wildfire może być, ew ZTE Blade - dobry wyświetlacz, świetne możliwości co do alternatywnego softu.

A do czego potrzebujesz telefonu (oprócz rozmawiania i komunikacji tekstowej)?

  • do słuchania muzyki?

  • do robienia zdjęć?

  • do zarządzania grafikiem?

Określ dokładnie co Cię interesuje. Bo np HTC z Androidem to zabawka dla szpanu. Nie nadaje do słuchania muzyki (nawet na porządnych słuchawkach). Odwzorowanie dźwięku jest tragiczne, dźwięk jest płaski, skrzeczy, nie jest ani ciepły, ani zimny. Jest nijaki. Zdjęcia są fatalne (nawet jak na telefon).

Najlepszy kalendarz IMHO jest w Symbianie więc do zarządzania czasem wybrałbym Nokię.

Itp., itd.

Nie ma telefonu (ani żadnej innej rzeczy) uniwersalnie najlepszej. Najlepszy telefon to taki, który w największym stopniu spełnia Twoje wymagania, a jeśli Twoim wymaganiem jest, żeby był najlepszy, to takiego telefonu nie ma.

Zgadzam się z kamil_w, jeśli szukasz najlepszego telefonu, to nie znajdziesz takiego. Swego czasu poprosiłem panią z wypożyczalni filmów, aby poleciła mi jakiś dobry film na weekend. Podałem nawet rodzaj filmu, jaki mnie interesuje. Pani wyjęła płytę z informacją, że to jest bardzo dobry film. W domu nie obejrzałem go do końca, byłem bardzo zawiedziony, totalna klapa. Chcesz mieć dobry telefon? To szukaj i sam się zdecyduj, co kupić. To samo dotyczy wielu innych artykułów, choć uwaga! Nie wszystkich. Są działy, gdzie pomoc i doradztwo jest zdecydowanie korzystne

Tak jak piszą powyżej, wpierw określ do czego telefon będziesz wykorzystywał, na czym ci zależy a z czego w ogóle lub sporadycznie będziesz korzystał.

Telefon generalnie chciałbym do internetu, muzyki i oglądania filmów choć muzyki na pewno dużo nie będę słuchał ale jednak na pewno się zdarzy no i gps żeby był w miarę dobry tzn żeby nie gubił sygnału co chwila. Chciałbym również otrzymywać w miarę dobre zdjęcia.

Ale głównie chodzi o to żeby bateria trzymała w miarę długo przy normalnym użytkowaniu tzn dzwonienie sms wifi gps(czasem).

Wiem że idealnego telefonu nie znajdę ale rozważam właśnie tylko te 3 htc touch pro już posiadałem tyle, że ma słaby aparat, gps też kiepski no i jest dość duży, n95 się bawiłem jakiś czas a z wildfire nie miałem do czynienia.

Kwestia też, że wildfire mam nowego w cenie używanego touch pro i nokii. Dlatego chcę poznać waszą opinię jak wasze odczucia co do tych telefonów. Oczywiście wolałbym opinie tych co mieli styczność z tymi telefonami a nie tych co wyczytali coś w necie i twierdzą, że coś wiedzą o tych telefonach.

moje zdanie to HTC Wildfire lub choć stara Omnia2 , również spójrz na Wave s8500 np: http://allegro.pl/samsung-wave-s8500-ladny-okajza-gwarancja-barticom-i1570479076.html

Z tego co podałeś to najlepszy htc wildfire :slight_smile:

tak, teraz trzeba stawiać na telefony z androidem bo to przyszłościowe

ok kupiłem wildfire i jestem póki co z niego zadowolony :slight_smile: Dzięki wszystkim za rady.

Można zamknąć.