Który GTX280 wybrać?

Jak w temacie.Jaki GTX280 najlepszy do tego zestawu?

Procesor: Intel Core 2 Duo E8400 /3.0GHz, 6MB, 1333MHz, BOX/ - 620 zł

Wentylator: Arctic-Cooling Freezer Xtreme - 99 zł

Płyta główna: Asus P5Q Pro /intel P45/ - 469 zł

Pamięć RAM: A-Data 4GB (2x2GB) PC1066 CL5 Extreme Edition - 279 zł

Dysk twardy: Seagate 500GB 7200rpm 32MB cache SATAII Barracuda 7200.11 - 210 zł

Nagrywarka DVD: Pioneer DVR-116 (black) - 99 zł

Obudowa: Cooler Master Elite 331 (Black) - 149 zł

Zasilacz: Corsair 650W [CMPSU-650TXEU] - 349 zł

Evga

A ja uważam, że Gigabyte GV-N28-1GH-B będzie najlepsza.

Kola1214 , Same referencyjne więc nie ma różnicy poza naklejkami producentów, tak więc bierz najtańszego.

http://www.ceneo.pl/1577394

Ewentualnie jeśli masz zamiar grać w wysokich rozdzielczościach to zastanów się nad 4870x2 //zdecydowanie wydajniejszy.

el0 ;]

Ja bym Ci radził tak:

Jeśli chcesz normalną “nie ruszaną” wersje, bierz najtańszą. (pamiętaj tylko, że niektóre firmy np. Gainward nie mają przejściówki z 6pin na 8pin bodajże do zasilania karty).

Jeśli chcesz podkręconą wersję, również bierz najtańszą, jednak w nazwie karty zwróć uwagę na końcówki - AMP! Edition, SuperClocked, Overclocked, OC itp. (Możesz również w specyfikacji karty zobaczyć, czy nie ma taktowania rdzenia większego niż 602mhz, albo pamięci większego niż 2214mhz).

Jeśli chcesz kartę z lepszym chłodzeniem, bierz najtańszą, jednak w specyfikacji chłodzenie powinno być inne niż BOX.

Zależy również, czy nie chcesz karty na przykład z jakąś grą.

Szukaj standardowych wersji kart w cenach 1500 - 1650zł.

Myślę, że ta wersja będzie dobra. Jedna z najtańszych na rynku, a wersji OC raczej nie trzeba kupować, najwyżej będziesz mógł sobie sam dokręcić. (pamiętaj o przejściówce.)

Jak się mylę, niech ktoś mnie poprawi :slight_smile:

BTW: 4870x2 wydajniejszy FPSami, ale testy to nie wszystko. Karta ma podobno mini ściny i freezy, radziłbym GTX280 i najwyżej w przyszłości złożyć w SLi. Lub jak dysponujesz niezłym sprzętem i Ci się nie spieszy, masz dobry budżet to poczekać na GTXy w wersji 55nm - początek 2009 roku. :slight_smile:

Testy to właśnie wszystko, “podobno” to nie argument, a płacenie 200zł za wersję oc, podczas gdy to samo można osiągnąć przy pomocy myszki, jest poprostu głupotą.

Więc o czym mowa?

To

Pisałem dlatego, że nie wiem co bardziej odpowiada autorowi wątku.

Testy to NIE wszystko. Co z tego, że karta ma 999999 FPSów, jak są na przykład mini freezy? Jak czytasz wyniki testu nie widzisz jak jest wyświetlany obraz :wink: Są ściny, w których Fraps nadal będzie pokazywał 999999999 FPSów ;]

loltoFFik Jeśli chcesz to możesz określać wydajność kart graficznych z pomocą wróżki… twoja sprawa, ja wole czytać testy (tak, czytać… poza obrazkami jest jeszcze tekst w którym można się przekonać np. o zerowej wartości takich plotek jakie właśnie rozsiewasz).

ani słowa => http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=4 … r_numer=14

ani słowa => http://vr-zone.com/articles/palit-revol … l?doc=6190

ani słowa => http://pcper.com/article.php?aid=590

Radka nie chce , ponieważ opłaca się go kupować tylko przy grze na wysokich rozdziałkach.

A te GTX295 kiedy dokładnie będzie można kupić , bo w Polsce będę tylko do 10 stycznia?

Wybrałem Gainwarda , w sklepie w którym będę kupować jest za 1459 zł :slight_smile:

To dość ciekawe, bo właśnie takie " plotki" Wyczytałem z testu. Nie mówie, że testy są do niczego i bezwartościowe. Sam czytam wiele testów… Tak nawiasem, popatrz na niektóre daty

#-o

To dobrze, że wybrałeś Gainwarda. Tylko sprawdź czy ten zasilacz ma kabelek 8pin, lub kup przejściówkę.

Nie wiadomo kiedy premiera, z tego co czytałem to od grudnia do stycznia mają wyjść nowe GTX 200 55nm.

Kola1214 , http://www.techplanet.pl/index.php?gk=0 … wa&&f=more

1301zł dokładnie ta sama karta, nawet ten sam producent… (tak tak, gainward należy do palita… i to od dawna).

A co do zainteresowania GTX’em 295 (bezsensowna powtórka idiotycznego designu “kanapki” jak w 9800gx2 co bynajmniej nie pomaga w dobrym chłodzeniu i niskim kosztom produkcji… Z resztą będzie się składał z dwóch gtx’ów 260 z obniżonymi taktowaniami więc wcale nie jest powiedziane że będzie nawet o 1% wydajniejszy od 4870x2) to widać że twoim problemem jest nielubienie ATI…

Szczególnie dlatego iż moc obecnie sprzedawanych monitorów potrafi wyświetlać właśnie wysokie rozdzielczości dzięki którym gry wyglądają lepiej a gracz ma do dyspozycji większe pole widzenia.

loltoFFik , No to podaj odnościk do tego testu, przeszukałem wiele i znaleźć takowego nie mogę…

Ma kabelek 6 + 2 Pin :slight_smile:

Kola1214 , Zasilacz który miałby sobie z nią dać radę będzie miał takie wtyczki… Z resztą to groszowa sprawa…

GTX 295 może i nie będzie taki dobry (nie słyszałem o nim). Chodziło mi o odświeżone GTX 280 i 260 w 55nm. Cóż, ATi’ emu zejście do 55nm wyszło na bardzo dobre, ciekawe co pokaże nVidia ;]

microstuttering w kartach ATi Radeon HD 4870x2

rozmowa o microstutteringu (forum)

tutaj o tym, jak wygląda microstuttering.

I właśnie dlatego nie lubię za bardzo ATi… Ale są coraz lepsi i w nich wierze xD