Który HDD kupić WD SCORPIO 5000BEVT czy SAMSUNG HM641JI 640G

Mam pytanie, który z tych dysków zakupić :?:

WD SCORPIO 5000BEVT

http://www.allegro.pl/item1035468035_dy … _gwar.html

SAMSUNG HM641JI 640Gb

http://www.allegro.pl/item1038058197_dy … _gwar.html

Właśnie się zastanawiam :?:

Albo jakieś opinie dotyczące tych dwóch dysków, albo użytkowników ich.

Bo ten WD jest ATA 150 ( SATA ) a Samsung Serial ATA II to lepiej Samsunga :?:

Stary popatrz na prędkość obrotową tych dysków i pojemność pamięci podręcznej… zobacz np . WD Caviar Black WD5001AALS (500GB, 32MB, SATA/300) - nawet nie ma porównania z tamtymi…a jeżeli szukasz do laptopa to Seagate Momentus ST9500420AS (2,5", 500GB, 16MB, SATA/300) , co prawda droższy od tych z Allegro ,ale dobra rzecz odpowiednio kosztuje…ale za to komfort pracy na odpowiednim poziomie.

Ja ostatnio zakupiłem WD 5000BEVT i jedna uwaga u mnie ma interfejs SATA/300, nie narzekam jest szybki odczyt w granicach 70-80 MB.

Przy kopiowaniu danych z partycji na partycje można normalnie korzystać z programów nie muli za bardzo kompa wtedy.

Jeśli chodzi o głośność słychać go tylko jak jest cicho w pokoju (np. w nocy) ale tylko delikatny szum, głośniej pracuje wentylator od procka.

Ja z tego WD jestem bardzo zadowolony jeśli trzeba było by mogę zrobić jakieś testy na swoim np przy pomocy HDTune i pokazać wyniki.

Do samsunga nie wypowiadam się bo nie znam tego modelu.

No wiem jaka one mają prędkość obrotowa i pamięć, to nie Komp :wink: ten WD to jest do Kompa, ale czytałem na necie ze ludzie maja problem z firmware z nim ze nie widzi komp dysku i trzeba wgrać od nowa, wiec bym nie ryzykował go kupować, a Seagate nie chce nawet gdy bi mi dawali na darmo :!: ponieważ jak miałem te 3 dyski 500GB z tym wadliwym firmware im podziękuję za dyski.

Bo myślałem żeby kupić obudowę na dysk 3.5 i z wejście eSATA i taki zewnętrzny zrobić bo mam WD 640GB Green Edition SATA2 i ten by zasuwał :slight_smile:

No właśnie ze uważam jest jest dobry ten WD :!: dużo osób kupiłem u niego :!: i tez bym się zdecydował na ten dysk WD,to dobrze ze jest cichy, to masz SATA-II na nim :?: jeśli możesz to prześlij mi testy jego proszę :wink: a i powiedz ile masz GB po utworzeniu partycji :?: ile zjadło :smiley:

Jeśli dobrze czytam SATA/300 to po prostu SATA2 Wikipedia SATA2 a jak się mylę niech mnie ktoś poprawi.

A tutaj test prędkości, jest trochę “rozrzucony” z dwóch powodów, ciągle działa na nim system i Kaspersky zawsze coś skanuje.

A tu i tutaj parę informacji, pozwoliłem sobie tylko zamazać numer seryjny…

U mnie do dyspozycji jest 465,76 GB …

Jeśli potrzeba coś jeszcze jestem do dyspozycji :slight_smile:

Twoje uwagi co do dysku WD Caviar Black uważam za bezpodstawne ,sam mam taki dysk i jestem bardzo zadowolony ,wcześniej miałem Samsunga F3 , po czasie stwierdzam ,ze WD jest jednak lepszym dyskiem…a teraz wracając do wątku ,ten dysk ma pełnić funkcje dysku wewnętrznego czy zewnętrznego ? jaka pojemność Cię satysfakcjonuje i jaki budżet chcesz przeznaczyć na ten zakup.

Spoko dzięki za test jego no no WD :wink:

Tak właśnie myślałem ze będzie tak około 465GB :wink:

Jak będę potrzebował jeszcze jakiś test napiszę ok

WD Caviar Blacka nie mam, może twój jest OK, a reszta a nie które jakieś wadliwe są, tak jak Seagate, ale ty masz D na 2.5 czy 3.5 :?: wewnętrzny czy zewnętrznego :?: oto pytanie no to może być zewnętrze na dane tylko z względu na mojego WD :frowning: jaka pojemność to max w laptopie 640GB bo taki był kupił, a co do 3.5 to myślałem teraz o 1TB WD ale + obudowa na 3.5 eSATA i do laptopa jak znalazł, ale wolę małego 2.5 :smiley: