Który iphone lepszy?

Witam mam pytanie który iphone jest lepszy europejski (TZW. 3G) czy amerykański (TZW. 2G)

Potrzebujesz GPSu, który w iP nie nadaje sie do nawigacji?

Masz w okolicy zasieg 3G?

Chcesz mieć plastikową obudowę tyłu teleonu, która ma tendencje do pękania z przegrzania? (pojedyncze egzemplarze)

Chcesz mieć simlocka na Orange/Era?

Nie?

To bierz 2G.

Aktualnie używam 2G i nie mam zamiaru przechodzić na 3G, ze względy na powyższe różnice :]

tak tak. posłuchaj Mloody-ego i kup telefon który nawet umtsa nie ma. będziesz miał super zabawkę żeby sobie poszpanować. Jeśli chcesz kupić ten telefon to tylko 3G - wtedy masz telefon na który warto wydać kasę. Na 2G nie warto

Vice Versa… Po co mu UMTS jeśli w jego okolicy np. nie ma tego zakresu? :x Czyli przyszpanuje telefonem, którego nie może w pełni wykorzystać =D>

Dlatego moja wypowiedź była w formie pytań. Czytanie ze zrozumieniem się kłania :slight_smile:

a czy ty siedzisz tylko w jednym miejscu??? i czy wiesz gdzie będziesz korzystał z niego za pół roku czy rok??? nie ma sensu wybierać tego telefonu w wersji 2g kpując go w tej chwili gdy jest dostępny 3g

Wiesz… pisząc

nie miałem myśli, że kolega mieszka pod Wawa czy innym większym miastem (w którym często przebywa) w którym zasięg 3G jest… (bo jak wiemy w Polsce nie jest on - zasięg - osiągalny wszędzie, czy w większości miejsc…). Myślałem o jakiejś małej miejscowości, gdzie w promieniu +/- 100km nie ma 3G i w przeciągu kilku lat nie będzie… (tak jest w moim przypadku, dlatego nie zamienię na 3G bo tego nie wykorzystam)

U mnie niestety w karczewie era nie ma zasięgu UMTS a orange ma dopiero gdzieś przy otwocku zaczyna się zasięg umts.

bierz samsunga omnie i bedziesz bardziej zadowolony niz z iphona

a omnia ma windowsa mobile?

W takim razie będąc na Twoim miejscu wziąłbym 2G. No chyba, że do Otwocka nie masz daleko i często tam jesteś :stuck_out_tongue: .

Choć oczywiście możesz wziąć 3G tk jakby “na zapas” :wink: .

Jednak jak już kiedyś wspominałem 3G od 2G różni się tym, ze ma UMTS i GPS (który nijak sprawuje jako nawigacja samochodowa - trzeba mieć dostęp do internetu, aby pobierać mapy z Google Maps, a przy tym caly czas musisz patrzyć na telefon bo nie ma komend głosowych :wink: ). Różnice również widać w wyglądzie i to chyba najistotniejsze różnice, bo technicznie (procesor, ram etc.) pozostały one praktycznie bez zmian :stuck_out_tongue: .

Jakieś konkrety dlaczego? Używałeś kiedykolwiek Omni i iPhone, że wystawiasz taka opinie?

Zgadza się

lol… windows to szajs, i na kompy, i na fony :stuck_out_tongue: ja bym brał iPhone 2G bo jest tańszy i lepszy :stuck_out_tongue: (porównując 3G)