Który język jest szybszy? Pisanie bota indeksującego


(fedora24x) #1

Witam, jak w tytule, który język jest szybszy oraz nadaje się do pisania bota inkesującego, czyli zawiera elastyczne narzędzia do spacerowania po URLach i zawiera biblioteki do obsługi MySQL? Na przykład GoogleBot jest napisany w pythonie i jest przetwarzany rozproszono. Jaki język jest w tej dziedzine najwydajniejszy oraz rozwijany dynamicznie?


(Piesek64) #2

Było już wiele razy. Wszystko zależy od Ciebie. Przykładowo: ja piszę bota indeksującego w CSharpie, a kilka modułów ewentualnie w pythonie. Biblioteki do baz SQL są często zewnętrzne.

Na codeproject możesz znaleźć kilka poradników np. Connect C# to MySQL czy po wpisaniu frazy ,mysql c++" i masz od razu dwa hasła. Wybierz sam język w którym będziesz tworzyć bota, bo właściwie każdy język różni się nazwami funkcji, nazwą, datą stworzenia i stylem pisania. W każdym znajdziesz podobieństwa (assembler może być przecież w c++, c w c++, java jest podobna do C# i odwrotnie. python też do czegoś pewnie jest podobny). Powinieneś wybrać to, w czym łatwiej Ci pisać, a szybkość zależy od ilości kodu i jego niepotrzebnych obciążeń. 


(fedora24x) #3

Gdzie można znależć definicje funkcji z php? Na przykład kod funkcji mysql_connect() ?


(Piesek64) #4

Tak trudno szukać?

http://php.net/docs.php

Dodam, że php zwyczajnie nie nada się na programy typu bot, czy jakiekolwiek programy.


(fedora24x) #5

Tam znajdę kod zrodlowy podstawowych funkcji PHP?


(Piesek64) #6

Tam masz dokumentację czyli opis funkcji. Przecież z gotowca chyba nie będziesz robić?


(fedora24x) #7

Z gotowca robić nie bede. Ale szukam kodu funkcji np. function is_array() {

tu jej kod

}

Gdzíe go znajde?


(Piesek64) #8

http://php.net/manual/en/function.is-array.php


(fedora24x) #9

Spójrzmy tak: który język jest szybszy na bota indeksującego? Zależy mi na prędkości.


(Piesek64) #10

Przy indeksacji zależy szybkość Twojego internetu (w przypadku, gdy próbujesz zdobyć wszystkie linki podane na stronie), szybkość języka to najmniejszy problem.

C++, Ruby. Przy ostatnim wydajność za duża nie jest, a w C++ trudno pisać programy.


(fedora24x) #11

W cpp nie chce kombinować z nagłówkami i z tcp/udp. Mam internet ok 10mb a w nocy wyciąga 20. Wiec ile linków na sekunde na twoje oko?


(Piesek64) #12

Możesz zawsze spróbować coś wykombinować w c# (demon szybkości to nie jest, ale może się nadać, zresztą, wystarczy pakiet z nugeta i kilka linijek kodu). Chodziło mi o to, że jeśli planujesz robić asynchronicznie sprawdzanie strony pod kątem linków, operacja chwile potrwa (łączenie się trochę trwa) i obciąży internet. W przypadku sprawdzania stron po kolei, najlepszym rozwiązaniem (choć niezbyt szybkim) jest opóźnienie o 3-5 sekund.


(fedora24x) #13

Przetestuje wersje w c# a jak spełni moje oczekiwania, to fajnie