Który kabel jest lepszy?


(Łuki888) #1

Witam,

Mam pytanie, ponieważ chciałbym połączyć mój komputer z tv (tv ma tylko wejście euro). I nie wiem jaki kabel wybrać .

Nie jestem pewien co do tego kabla (wygląda mi to na taką "samoróbkę"). I jest dużo zachodu z konfigurowaniem grafiki i itp.

http://allegro.pl/show_item.php?item=3108025788

Oraz ten, zwykły s-video. Czy jakość obrazu będzie dużo gorsza od tamtego kabla? I czy tutaj także będę musiał coś konfigurować?

http://allegro.pl/hama-041983-kabel-pc- ... 99441.html,

poradźcie mi, który jest lepszy :wink:


(niezDarek) #2

różnicy w jakości nie zauważysz więc ja bym brał tańszy :slight_smile:


(Łuki888) #3

Ale przecież przez kable VGA jest lepsza jakość prawda?


(niezDarek) #4

prawda lecz na telewizorze owej różnicy nie zobaczysz zbyt mała rozdzielczość ekranu


(SilberPunkt) #5

Oba kable to samoróbka.

Jesteś pewny, że w Twojej karcie graficznej masz wyjście S-Video? Bardzo często jest to tylko bardzo podbne do S-Video złącze wymagające dodatkowej przejściówki by uzyskać standardowe złącza video.

:roll:


(Łuki888) #6

Jak składałem komputer to do karty graficznej otrzymałem kabel s-video do tego złącza więc na 100 % jest to s-video. Zamówiłem już kabel s-video. Jak przyjdzie i będzie działało to wrzucę foty z jakości obrazu. Być może przyda się kiedyś innym forumowiczom z tym samym problemem. Ale jeszcze nie otrzymałem odpowiedzi czy przy kablu s-video także będę musiał konfigurować grafikę jakimś programem? Czy tylko podłącze kabel do tv i ustawie odpowiednią dla telewizora roździelczość?


(Xparanienormalnyx) #7

Polecam kabel svideo-scart, gdyż z VGA nie każdy telewizor działa. I nie do końca prawdą jest że oba kable to samoróbka, ten z s-video widać ma fabrycznie wtapiane wtyki, a vga samodzielnie montowany szmelc. Jednak ja bym wybrał pewną markę http://allegro.pl/kabel-tv-out-euro-sv- … 26130.html


(SilberPunkt) #8

@Łuki888

Aby uzyskać obraz na TV będziesz musiał uaktywnić wyjście S-Video Twojej karty graficznej za pomocą funkcji rozszerzenia pulpitu lub klonowania obrazu. Odpowiednie funkcje znajdziesz we właściwościach swojej karty.

@Paranienormalny

Masz rację choć masowo produkowany kabel madei n China wcale nie musi być lepszej jakości od wykonanego przez doświadczonego elektronika z materiałów przyzwoitej jakości.


(Xparanienormalnyx) #9

Niestety w tych czasach ciężko zaufać amatorom, przez to że naprawdę wielu robi szmelc który tylko na zdjęciach wygląda porządnie, stąd moja wypowiedź :wink: A szukając przykładu specjalnie by podać tu odpowiedni link natknąłem się na niejedną aukcję opisującą super zaawansowany technologicznie kabel najwyższej jakości, w co osoby “nie w temacie” z łatwością uwierzą, a ja widziałem tam wtyki jack za około 15gr rozpadające się w palcach…


(Łuki888) #10

Ok, kupiłem kabel s-video, do którego podałem na samym początku link. Wszystko działa, tv dobrze wyświetla ale niestety mam czarno-biały obraz. Jak temu zaradzić?!


(niezDarek) #11

spróbuj zmienić w TV system obrazu


(Xparanienormalnyx) #12

Nie w tv, w panelu karty graficznej z NTSC na PAL :wink: