Który komplet komputera lepszy?

Witam. Otóż mam do kupna, gotowe zestawy komputerów i nie wiem, który wybrać. Równie dobrze zależy mi na dobrym procku jak na LCD.

Szczerze zastanawiam się pomiędzy 1 a 2 zestawem…

NEOVO’17 LCD

Celeron 2.4 GHz

256 mb RAM

geforce fx 5200 128 mb

samsung80 gb

dvd rw

LG flatron 17’

Celeron 2.53 GHz

512 mb RAM

geforce 6200 128mb DCI turbochace

samsung 80 gb

liteon dvd recorder

BENQ 17 LCD fp767

AMD sempron 2800+

512 mb RAM

geforce fx 5500 128 mb

samsung 80 gb

LG dvd ram

samsung sync master 17’

AMD sempron 2600+

256 mb RAM

radeon 9600 128mb

samsung 80 gb

dvd recorder

niestety tylko tyle wiem o tych zestawach kompów, nie mogę zamieniać części najwyżej po kupnie dokupienie RAM, ale najwyżej 100-150zł.

Z góry bardzo dziękuje za pomoc.

Żaden. Podaj ile masz forsy, to coś sensownego ci zaproponujemy. Wszystkie podane przez ciebie konfiguracje są beznadziejne.

z tych wszystkich to ten

LG flatron 17’

Celeron 2.53 GHz

512 mb RAM

geforce 6200 128mb DCI turbochace

samsung 80 gb

liteon dvd recorder

Krzychu_93 - tu żaden nie nadaje się do użytkowania, ogólnie dno i starocie.

Bzdury wypisujesz. Nie każdego stać na najdroższe podzespoły ehhhh

Ja bym wybral ten zestaw

LOL :o

Może i starocie jak dla Ciebie ,ale Gagat nie napisal do czego pedzie slużyc mu komputer,wiec jak jest graczem to w nowe gry na słabych detalach se popyka,a jesli komp bedzie slurzyc do nete ,muzy ,filmów itp.to spokojnie ta konfiguracja starcza

Ja bym brał ten zestaw z 512 mega pamięci. ale… jaki jest zasilacz w śordku? Płyta główna na jakim jest chipsecie? ;] bez tych informacji nie ma się co pakować w taki sprzęt.

Jak autor poda cene to coś lepszego mu złożymy. Niech jeszcze napisze do czego mu ten sprzęt.

Lecz za wartość tego komputera można złożyć coś o wiele lepszego :wink:

Musimy wiedzieć do ilu zł ma być komp, to się złoży coś o niebo lepsze.

Zawsze można kupić coś nowego w cenach podobnych do używanych, często procki pod s. 462 są droższe od nowych pod AM2, to samo z DDR, DDR2 wychodzi taniej od DDR, karty pod AGP są nieopłacalne inwestowanie w AGP to bezsens jak się nie ma pieniędzy to kupuje się z zintegrowaną wolnym PCI-E i zbiera się na bardziej wydajną kartę. Do tego gwarancja na stare komputery przynajmniej mnie skutecznie odstrasza miesiąc lub brak, kupi się grata za 1000 zł z np. allegro i padnie po 3 miesiącach i kasa zmarnowana, nowe podzespoły mają po 36/60 miesięcy gwarancji ram często dożywotnią, dyski czasami po 5 lat.

Proponuje:

Procesor AMD Sempron 2800+ (190 zł) lub Ahlon 3000+ (300 zł) pod sAM2

Płyta Biostar Tforce GF 6100 (250 zł), lub Asus M2PV-VM GF 6150 (310 zł)

Ram Goodram DDR2 667 MHz 512MB 190 zł

Dysk Samsung SpinPoint 80 GB (180 zł) 160 GB 220 zł

Nagrywarka LG H22L (160 zł)

Zasilacz Forton 350W THA-P lub MDN® 50-80 zł z allegro

Obudowa Mustang 40 zł lub inna za 10 zł z allegro

Lub płyta Microstar K9NU Neo-V na nVidia 1697 / Biostar Tforce4 Nforce 4 obie 250 zł i grafika Galaxy 7300GT 128 MB DDR3 1.4ns 300 zł

(ale jak Gagat ma więcej pieniędzy to złoży się coś innego)

ale nie chodzi oto poprosut ja te wszystkie 4zestawy mam wycenione na 700zł i jeden z nich sobie kupie napewno i cos dokupie a tylko mam tyle informacji o tym sprzecie bo mi podano -.- wszystko jest nowe ! poprostu musze wybrac jeden do uzytkowania… neiwiem ktory najlepszy

BENQ 17 LCD fp767

AMD sempron 2800+

512 mb RAM

geforce fx 5500 128 mb

samsung 80 gb

LG dvd ram

Ze względu na procesor, ram, i grafikę bez dopisku turbocashe, Tagana , dobrej płyty i kości z nalepką firmy która ja wykonała na 99% niema.

a nie mozesz podać ile masz w portfelu kasy? Będzie bezpieczniej, i napewno wydajniej.

Nie mysle ze bedzie taniej zestawy sa z monitorami LCD 17.

To jakies lewe chyba zestawiki. :o :o Bezpieczniej napewno.

boze , prosilem was tylko zebyscie mi powiedzieli ktory zestaw jest najlepszy. to nie sa zadne lewe zestawy !!

To w takim razie ten wydaje się najlepszy. Ale kupujesz go na włąsne ryzyko. Powód? Najprawdopodbniej kiepski zasilacz, a płyta główna też do najlepszych nie należy. Sprawdź monito, czy nie posiada żadnych problemów z pixelami.