Który komputer lepszy do FM2008?

Witam, który z moich komputerów (w podpisie) będzie lepszy do Football Managera?

Laptop z CoreDuo ale 512 DDR2 czy może jednak stacjonarny z AthlonemXP ale za to 1 GB RAM ale DDR?

do fm’a bierz tego gdzie jest wiecej ram,

bo tego najbardziej potrzebuje ta gierka

Dzięki, tak myślałem że RAM będzie ważniejszy ale nie byłem pewien.

To teraz jeszcze jedna sprawa zanim zacznę grać, mianowicie ile lig mogę wybrać na tym sprzęcie aby grało się w miarę płynnie to znaczy abym zbyt długo czasu nie musiał czekać na przetwarzanie danych.

Nie widzę w instrukcji jakiś dokładniejszych danych na ten temat, sugerują tylko wybranie zalecanych ustawień.

Jak również optymalnie ustawić takie opcje jak: Tryb, Rozmiar bazy danych, Przetwarzanie meczów czy opóźnienie kontynuacji gry? Na co jeszcze zwrócić uwagę?

zależy jak długo planujesz grać, bo z czasem więcej danych do przetworzenia,

ale tak koło 8-10 lig powinno byc ok,

w opcjach daj:

przetwarzanie wyników - najszybsze

typ zapisu - jeden plik

zaznacz ptaszka przy:

kompresuj zapisane gry

hiperwątkowość

a przy rozpoczęciu gry zamiast dodawać dużo lig proponuję

dodać sobie ‘wszyscy piłkarze’ z kilkunastu krajów i dużą baze danych.

powinno wszystko chodzic jak trzeba.

Kiedyś grałem 15 sezonów w Glasgow Rangers:) ale teraz tyle czasu na grę raczej już nie będzie

a ten athlon xp obsługuje wielowątkowość? Myślałem że to się będzie tyczyło tylko prcesorów dwurdzeniowych.

Mając na myśli 8-10 lig masz na myśli ligi 8-10 krajów czy 8-10 lig w sumie (razem z ligami drugimi i trzecimi)?

Czy jakiś wpływ na obciążenie kompa mają tryby “Tylko podgląd” oraz “Grywalne” przy ligach?

ta

przy grywalnych gra więcej danych przetwarza

ligi. nie kraje (jak wybierzesz np. polske to masz już dwie ligi)

mi zawsze działało lepiej jak to miałem właczone, najpierw na athlonie, a teraz na dc :slight_smile:

OK, dzięki wielkie za fachowe odpowiedzi:) pozdrawiam!