Który komputer wybrać? Pomocy

A więc proszę o pomoc przy wyborze… Ten:

http://allegro.pl/item550206252_athlon6 … 096mb.html

czy ten:

http://allegro.pl/item549324928_nowy_ko … dansk.html

W tym pierwszym plusy:

  • 4GB RAM DDR2,

  • 320GB dysk SATA,

  • procek 2x2,7GHz

W drugim:

  • 2GB RAM DDR2,
  • 500 GB dysk ale minus - ATA,

  • Procek 2x2,9GHz

Proszę o doradzenie. Wydaje mi się, że lepiej te niecałe 200GB mniej ale na SATA nie ATA i lepiej 4GB Ramu a nie 2… strace na tym 0.2Ghz na rdzeniu, to nie tak duzo chyba.

No i bardzo proszę o informacje czy na obydwa kompy wrzucę system 64 bitowy? No i przy okazji jaka jest różnica między 32bitowym a 64? Lepiej działa? Szybciej? Z góry dziękuje za opis 64 a 32 bitowych.

Dodane 11.02.2009 (Śr) 15:02

Aha… czy ta karta GeForce 6100 będzie wystarczająca do gier?? Na aukcji nie pisze ile ma MB, jak to sprawdzic?? Chodzi o gry: GTA 4, NFS, Counter Strike, Gothic…??

AAa… o tą grafike pytam bo w laptopie mam grafike VIA Chrome9 HC IGP i jest malo wydajna… prawie nic nie moge na niej zrobic… i pytam czy GeForce 6100 bedzie lepsze. ;p

Ja napewno wybrałbym pierwszy komputer .

do 1,5 klocka złożysz o wiele lepszy sprzęt …

tego za tysiąc zł nawet nie rozpatruj bo to g*wno.

wpisz w szukaj “Komputer 1500zł”. Zobaczysz o wiele lepsze sprzęty

Myślisz, że zauważysz różnicę w pracy pomiędzy dyskiem SATA, a ATA? Nie wydaje mi się.

GTA4 na tych pc? zapomnij, za słabe. Lepiej jakbyś napisał budżet na złożenie nowego komputera, lepiej złożyć samemu, gdyż wiesz co masz, a nie jakiś bubel ci wcisną że po miesiącu ci będzie się wieszał aż całkowicie padnie. Takie moje zdanie. Counter-strike, NFS (max nfs:pro street na niskich detalach chociaż wątpię) powinny ci pójść (CS na pewno), Ghotic- nie wiem.

No wiec ten drugi lepszy?

Dodane 11.02.2009 (Śr) 15:21

Przypominam że chce aby komp był dość szybki, potrzebuje go do Counter Strike i internetu (strony www, gadu-gadu, email) a do takich rzeczy nie potrzebuje jakiegoś PRO kompa. mysle ze jeden z tych mi wystarczy…

I zainstalowac na to system 64 czy 32 bit??

Podaj ile masz kasy na nowego kompa. Widziałem, ze jeden komp co podałeś jest z Gdańska, wiec mógłbyś zakupić sprzęt np. w ESC.pl

Aktualnie mam kasy 1800zł, kompa potrzebuje pilnie dlatego szukam w moich okolicach czyli trójmiasto (jestem z gdańska).

Proszę nie mówić, że żaden nie dobry, blablabla tylko którego wybrać który bedzie lepszy…

emajer5 nie lepiej kupić komputer samemu? Ludki wkładają do takich gotowców dziadowskie części. W tym temacie masz kilka zestawów. Na pewno coś dobierzesz i kupisz w sklepie ESC z Twojego miasta.

Tak, próbowałem w tym ESC składać kompa, ale wychodzi mi 1400zł a doszłem tylko do dysku… jeszcze karta dzwiekowa itp. itd., niech mi ktoś pomoże to złożyć w 1400zł bo jeszcze mam w planach kupic monitor 19’’ Asusa 400zł ^^

Dodane 11.02.2009 (Śr) 15:52

Chyba raczej biore ten drugi… aż 4GB ramu nie potrzebuje… ma lepszy procek, grafike no i wiecej GB dysk.

Dodane 11.02.2009 (Śr) 17:45

Ok, nie kupuje żadnego kompa. Dostałem SMSa od brata, że kupił mi laptopa:

HP Pavilion, procek Intel Core 2 Duo 2x2.20GHz, 4GB RAM DDR2, 320GB dysk SATA, grafika GeForce9600M GT, monitor 15’’.