Który komunikator pożera najmniej ramu?

(Shawn Michaels) #1

tak ja w temacie chce sie dowiedzieć który z komunikatorów pożera najmie ramu bo gg u mnie zabiera 18 mb a chciałbym komunikator który by obsługiwał gg i był mnie pamięciożerny

(Karol674) #2

mam aqq gdy mam zminimalizowane to około 3mb a jak mam wlaczone do 8 mb

(Jaroslaw Nijakowski) #3

u mnie:

KONNEKT - 4mb cały czas

(Mop Daniokloc) #4

Ja mam aqq i 2-3 bez znaczenia czy włączone czy zminilizowane.

(Shawn Michaels) #5

czyli Aqq byłby dobrym wyborem dzięki zobacze jak sie sprawuje

(freedom) #6

tylko porównajcie sobie AQQ z Mirandą, która u mnie zajmuje od 4 do 10mb w pamięci. różnice widać gołym okiem z czego wniosek nasuwa się prosty - AQQ z jakiś względów podaje błędne wartości.

p.s. AQQ używałem ponad pół roku, więc mi nie pisać, że coś sobie wymyśliłem. to był komunikator, który odciągnął mnie od Gadu-Gadu i jakiś tam sentyment do niego mam. przesiadłem się na Mirandę, bo (porównanie z AQQ):

jeszcze większa funkcjonalność, większe możliwości konfiguracyjne, dużo większa ilość wtyczek/skórek/itp. , brak reklam (dla mnie ważne), niemułowata. niestety trudna dla początkujących.

(Maciejboss) #7

co wy ludzie macie po 64mb ramu,przeciez komunikator malo ramow zabiera lepiej sie martwic o antywira bo ten dopiero potrafi zrec te ramy nawet ze 150 :frowning:

(Krzychuu) #8

Nie powiedziałbym. GG zabiera mi 24 MB. :]

(aju) #9

No niektórzy jeszcze mają takie kompy ;] - a nawet mniej ramu.

Generalnie mało - zależy do czego porównać - mi najnowsze gg 7.6 zabiera 5 MB.

To co Ty kolego za AV używasz? Nortona 2003?

Obecnie jeden z najlepszych: nod32 nie przekracza 20MB na max ustawionej analizie.

(Hilary42) #10

Ja proponuje spika ( dawniej WP kontak ) zjada tez bardzo mało i jest wygodny w działaniu.

(Lost World) #11

Chyba Tlen.pl

niespełna 2 MB

50d41f2f9c39f87bm.png

(Maciejboss) #12

ja mam jeszcze nortona 2005 jakos nie chce mi sie kupowac nowego

(freedom) #13

tylko co z tego? porównaj sobie szybkość działania do Mirandy. różnica ogromna na korzyść tego drugiego, mimo, że zajmuje 4-10mb.

ogólnie to nie wiem jak można polecać coś, co jest absolutnie nie funkcjonalne, po prostu biedne, ma mało wtyczek, kompozycji, skórek, ikon, jest mułowate i niebezpieczne (choćby w tym tygodniu - ile powstało na ten temat tematów?).

(Sawyer47) #14

Ekg zjada 1,3MB ramu, kto da więcej (a raczej mniej :wink:)

(Ford Fokus) #15

Hmmm coś niebardzo.

278807tlen.JPG

Możliwe dlatego iż mam pełno pluginów, skinów, ikonek, emotek i innego badziewia :stuck_out_tongue:

(wacek) #16

Najmniej zabiera GGlite

7dbd649347839045m.jpged54d22f91488693m.jpg

(aju) #17

Ile razy będę Ci jeszcze tłumaczył, że skoro program mi w zupełności odpowiada to będę z niego korzystał i go polecał.

Korzystałem kiedyś z tlena, aqq, mirandy ale żaden z nich mi ntak nie odpowiadał jak właśnie GG.