Ktory laptop kupic?


(Pibo) #1

Witam otóż mam zamiar zakupić komputer i oto gryzę się z tym który wybrać każda osoba ma inne zdanie na ten temat spytam się was co o tym sadzicie

  1. http://allegro.pl/laptop-samsung-rc530- ... 12323.html

  2. http://allegro.pl/asus-x73sv-k73sv-i7-2 ... 14317.html


(system) #2

Oczywiscie, ze bierz Samsunga - lepiej wyposazony + system (czyli 500zl w kieszeni) no i oczywiscie troche lepsze wykonanie niz Asus.


(imeehow) #3

Odpowiedź jest bardzo prosta i brzmi: “to zależy”.

Musisz sobie odpowiedzieć na jedno bardzo ważne pytanie: “Co chcę robić na tym komputerze?”

To pytanie pociąga za sobą następne:

  1. Wolisz matrycę 15" czy 17" - 17 będzie gorzej przenosić, ale filmy będzie się lepiej oglądało.

  2. Potrzebujesz 8GB RAM? Grasz? Obrabiasz filmy, duże grafiki?

  3. Potrzebujesz Windowsa? Może wystarczy Linux, albo masz już pudełkową wersję Windows? Nie ma sensu płacić za coś czego nie będziesz używał, albo można to zastąpić czymś darmowym. Nie bądź naiwny, za tego windowsa płacisz, on nie jest za darmo!


(system) #4

Moim zdaniem, lepiej wziac samsunga. 2 cale mniejszy matryca wielkiej roznicy tez nie zrobi, dostaje sie Windowsa, ktory jest znacznie bardziej wydajniejszy w pracy nawet takiej podstawowej niz linux.

W samsungu jest wszystko gotowe do pracy, w linuxie trzeba sie bawic i to bardziej niz w windowsie np. przy szukaniu sterownikow, ktore o ile sa, to dzialaja jak chca no i ostatnie, nie nazywajmy konfiguracja upchniecie kilku darmowych programow, ktore de facto i tak trzeba zaktualizowac bo sa w starych wersjach. Suma sumarum wychodzi na remis, ale z przewaga windowsa bo sa sterowniki na plytce, do pobrania ze strony samsunga oraz na partycji no i windows nie wymaga zbyt duzej wiedzy od uzyszkodnika :wink:


(Pibo) #5

Hmm Laptop Gry/Grafika/FIlmy z przenoszeniem to żaden problem ze mną co do Windowsa to mam… Myślę że Asus by się bardziej sprawdził lecz pytam się was…