Który laptop wybrać? i5 czy i3?

Cześć,
muszę kupić laptopa na wakacje, wybrałem dwa:
Lenovo x201 i5 520M
Dell E6220 i3 2330M

Który z tych laptopów bardziej nadaje się do pracy na wielu kartach w przeglądarce, muzyki i filmów?

Z lepszym procesorem …

Ten mocniejszy.

Ok, ok z tym że i5 jest starszy, a i3 nowszy… Ja ostatnio nie siedzę w ogóle w komputerach i się po prostu zastanawiam czy nowszy i3 nie będzie mocniejszy od i5 z lenovo?

A tu jeszcze muszę doprecyzować, że chodzi mi o filmy w HD(również z przeglądarki)

[quote=“Piotrek2255, post:1, topic:527715”]
muszę kupić laptopa na wakacje, wybrałem dwa:
Lenovo x201 i5 520M
Dell E6220 i3 2330M

Który z tych laptopów bardziej nadaje się do pracy na wielu kartach w przeglądarce, muzyki i filmów?
[/quote]Dell z uwagi na nowszy procesor.

Mam Dwie sztuki X201, na tym i3 mam Fujitsu.
i5 jest sporo mocniejszy, ponadto zapewne kupisz poleasinga z obcym układem klawiatury, nalepki na Dellu przy podświetlanej klawie gówniano będą wyglądać, X201 ma lampkę i są do ThinkPadów dedykowane nalepki, trzeba się przyglądać z bliska żeby zauważyć że są.
X201 ma lepszą baterię, jak trafisz egzemplarz z 9-cio komorową to masz 5 godzin pracy a ponad 10 bezczynności.
Nowa 6-cio komorowa bateria kosztuje 50 złociszy a 9-tka około stówki.
Cała zewnętrzna obudowa wykonana z blachy magnezowej, w dellu masz tylko wstawki.
Genialna klawiatura.
Świetne wsparcie producenta dla Windowsa 10.
Bierz X201 i się nie zastanawiaj, ja ze swojego jestem bardzo zadowolony, takiego samego kupiłem żonie, początkowo marudziła że ona nie chce, że brzydki itd, obecnie jakbym chciał jej go zabrać to pewnie by mnie otruła albo we śnie zadźgała…

1 polubienie

OK, kupiłem X201. Wszyscy tak zachwalają, tak się zachwycają wydajnością i wykonaniem, że aż grzech się nie przekonać o prawdziwości tego :smiley:

To napisz za jakoś czas czy mieli rację.

Dell ma lepszy procesor i za ok 40-50 zł możesz go wymienić na jeszcze lepszy i5-2450M

Jakbyś faktycznie dostał z jakąś mongolska klawą to tu masz dedykowane nalepki

Lepszy jest DELL poszukaj jeszcze innych aukcji

Napisał że już kupił.
Poza tym w czym niby Dell jest lepszy?
Lepiej się rozpada?
Lepiej żre baterię?

W czym niby i3 jest lepszy od i5?
Mam oba i nie zauważyłem aby i3 w jakikolwiek sposób był lepszy poza ciut wydajniejszą integrą.

[quote=“daras28-82, post:13, topic:527715”]
W czym niby i3 jest lepszy od i5?
[/quote]https://ark.intel.com/pl/compare/53434,47341
https://www.notebookcheck.pl/Intel-Core-i5-520M.46236.0.html
https://www.notebookcheck.pl/Intel-Core-i3-2330M.52318.0.html
I5 powinna być szybsza z uwagi na wyższe taktowanie i turbo.

Czemu zakładasz najgorszy scenariusz?
520 to najrzadziej spotykany CPU w X201, najpopularniejszy jest 540 i 560.

[quote=“daras28-82, post:15, topic:527715, full:true”]
Czemu zakładasz najgorszy scenariusz?
520 to najrzadziej spotykany CPU w X201, najpopularniejszy jest 540 i 560.
[/quote]Autor - pewnie przekonany wyceną pleasingowego sprzętu u konkretnego sprzedawcy - przedstawił tylko te dwa modele.

Jak zamawiałem dwa swoje u różnych sprzedawców w odstępie roku też w specyfikancji było napisane że jest 520 a oba przyszły z 540-tkami.
Sprzedawcy nie rozdrabniają się, mają całą paletę mixa to wystawiają najniższą specyfikację, przecież nikt się nie pogniewa jak dostanie coś ekstra.
Mało który sprzedawca wyszczególnia czytnik linii papilarnych a większość ThinkPadów go ma, swoją drogą świetnie to działa z Windowsem 10.

Jak dostaniesz sprzęt i się z nim “zaprzyjaźnisz” napisz jak wrażenia, jeżeli kupiłeś bez nowego systemu pamiętaj że ciągle możesz zaktualizować fabryczną 7-mkę do dychy, bardzo fajnie to śmiga.
W razie pytań odnośnie X201 czy problemów pisz śmiało.

[quote=“daras28-82, post:17, topic:527715”]
Jak zamawiałem dwa swoje u różnych sprzedawców w odstępie roku też w specyfikancji było napisane że jest 520 a oba przyszły z 540-tkami.
Sprzedawcy nie rozdrabniają się, mają całą paletę mixa to wystawiają najniższą specyfikację, przecież nikt się nie pogniewa jak dostanie coś ekstra.
[/quote]Za gratis nikt się może nie pogniewa, lecz sprzedawca na pracowniku za straconą możliwość zarobku na lepszym procku owszem. Dobry handlarz takiego sprzętu, ma również dobry serwis i wie bardzo dokładnie co ma na stanie. Czyszczą sprzęt, zerują dyski, w opcjach proponują np. SSD.

Powiem szczerze, że dopadłem opcję z 320GB, modemem 3G i bluetooth, co może okazać się przydatne.
Na razie jestem nastawiony optymistycznie. Do 10-tki aktualizować na pewno nie będę, już prędzej jakiś downgrade windows 7 HP.
Nie mam wobec niego dużych oczekiwać, żeby nie cięły się filmy w HD lub FHD i klawiatura była wygodna + żeby było VGA. Tyle.
Za 520 zł wydaje się rozsądną opcją.