Który laptop wybrać? i5 czy i3?

@daras28-82 Cześć, może mi pomożesz… mam taki problem, podłaczam mamie monitor(LG1718S 1280x1024) i mam nieostry obraz. Może wiesz jak to zniwelować?

Swoją drogą odpaliłem modem :smiley: Wywaliłem wszystkie sterowniki, pobrałem na nowo ze strony Lenovo, a następnie przez menedżera urządzeń zaktualizowałem. Działa, choć bez rewelacji. Maksymalnie wyciągnąłem z niego 2mbps down i 1mbps up, więc to najpewniej modem 3.6mbps. Ale jako awaryjny…

Systemowo rozdziałka ustawiona prawidłowo?
“Wyrównanie” na monitorze kliknięte?

Tak na marginesie, nie musisz ręcznie pobierać sterowników, zainstaluj tylko Lenovo system update, odpalasz i samo ci pobiera instaluje wszystko, możesz oczywiście wybrać co ma zainstalować żeby uniknąć niepotrzebnego softu.

Wszystko ustawione jak być powinno, a obraz jest jakby rozmazany.

Sprawdzałeś na innym monitorze?

Tak. Wszędzie to samo.

Czyli odsyłaj do szprzedawcy.
Jakąś gwarancję chyba dał?

tak, 12 miesięcy. Jeszcze pogrzebię, może coś przeoczyłem w ustawieniach.

Kabel domyślam się jest ok.
Możesz przedmuchać gniazdo w lapku.

OK, znalazłem. Po podłączeniu kabla VGA przestawiało się w ustawieniach, odświeżanie, wygładzanie. Wywaliłem cały sterownik i zainstalowałem na nowo i ładnie działa.

Co do sterowników to napisałem ci wyżej, najwygodniejsza opcja, drze zawsze tylko od producenta i najnowsze stabilne wersje.
Chyba że masz dyszkę to ona sama sobie instaluje stery.
W sofcie dodatkowym też praktycznie nie ma śmieci, wsparcie dla Shock sensora - Active protection, menedżer haseł do czytnika linii papilarnych, oprogramowanie do modemu, czyli same potrzebne rzeczy, ciekawe jest oprogramowanie od zarządzania energią, pozwala nawet sprawdzić ile cykli zaliczyła bateria.

Może się to przyda potomności.
Nie znalazłem niczego lepszego w tych pieniądzach, więc skusiłem się na jeszcze jednego X201.

Po dwóch tygodniach używania mogę stwierdzić tylko jedno, 64 bitowy system na tym laptopie to porażka, przeinstalowanie na 32 bitowy W7 i W10 daje kopa, działa to bardzo dobrze, a i start nie zajmuje 5 minut. Warto zwrócić też uwagę na szybkość dysku, jest różnica pomiędzy 5400 a 7200.

Naprawdę bardzo przyjazny laptop się z niego zrobił. Jak na 450zł działa rewelacyjnie.

Jeśli masz tam 2GB RAM, to nie dziwne, że system chodzi jakby chcial, a nie mógł.

Mam 4GB. Bierzmy pod uwagę, że to nie jest najnowszy laptop, a współczesne oprogramowanie potrafi przymulić komputer.

Po reinstalu bardzo fajnie działa, choć potrafi się zamyślić, ale nie mam o to pretensji.

[quote=“Piotrek2255, post:53, topic:527715”]
Warto zwrócić też uwagę na szybkość dysku, jest różnica pomiędzy 5400 a 7200.
[/quote]Znacznie bardziej warto się SSD zainteresować. W codziennym użytkowaniu poprawia komfort znacznie bardziej niż lepszy procesor (bez skrajności proszę!).

Swój pierwszy SSD, 40GB na MLC, który mam do dziś, uważam za jeden z najlepszych zakupów do komputera, jaki dokonałem kiedykolwiek.

Z przyjemnością przesiadłbym się na SSD, cudów nie robi ale przyśpiesza komputer odczuwalnie. Jednak teraz przy HDD trzymają mnie dane. Może i bym sie przesiadł na SSD, jednak wtedy byłbym obwieszony dyskami przenośnymi jak jakaś cyganka.
<modlę się o spadek cen>

[quote=“Piotrek2255, post:57, topic:527715”]
Może i bym sie przesiadł na SSD, jednak wtedy byłbym obwieszony dyskami przenośnymi jak jakaś cyganka.
[/quote]Przesadzasz. Wystarczy jeden przenośny lub pojemny HDD w miejsce napędu optycznego.

Obarczył bym Win7, mam dwa w jednym 8GB ramu i dysk 5400 1TB, w 2-gim 4GB i 320GB 7200.
Oba śmigają jak rakiety, kompletnie żadnych zamuleń, wyłączony szybki start i łącznie z zalogowaniem przez odcisk palca start max 40s.
Oczywiście oba zaktualizowane do Win10 64bit.