Który laptop wybrać za około 1800 zł

Witam serdecznie potrzebuje wybrać laptop dla osoby która przegląda strony internetowe, facebook, youtube i tp.
W sklepie widziałem takie oto modele: Acer aspire 3 nx.gntep.001 N3350, Lenovo ideapad 110-15isk oraz DELL inspiron 15 3552. Czy ktoś jest w stanie doradzić który wybrać lub zaproponować coś innego lepszego?? Pozdrawiam.

a w grę wchodzi konkretny sklep czy np. allegro ? piszesz, że szukasz aptopa za 1800zł, a do internetu wystarczy byle jaki, aczkolwiek uważam żę za jakieś 1200zł byłby dosyć dobry laptop oczywiście nowy.

Chciałbym by to był sklep nie allegro i piszę o takiej cenie ponieważ ta osoba może tyle przeznaczyć na laptopa.

Dokładnie,do zadań podstawowych tj to co wymieniłeś nada się już sprzęt za te 1200 zł i jeśli nie ma się na myśli wodotrysków po co pakowac się w koszta choć jak kasa jest to “kto bogatemu zabroni” :- P

słuchaj powiem tak… znajdź sobie laptopy które mają przynajmniej 4GB ramu, dysk chociaż z 250GB, procesor przynajmniej 2 rdzeniowy. Wtedy do porównania jest powiedzmy tylko wygląd, firma, procesor i ewentualnie karta graficzna i inne dodatki mniej ważne.
PS. ekran najlepiej 15,6 cali aczkolwiek może ktoś chce inny ale taki to starnardowy

A jakie procesory polecasz??

najlepiej intel core i3 lub większy np. i5 aczkolwiek te tańsze laptopy mogą nie mieć tego tylko caleron lub coś podobnego wtedy trzeba wziąć kilka laptopów o podobnej cenie i sprawdzić który procesor byłby najlepszy :slight_smile:

Intel pentium N4200, N3710, intel celeron N3390 oraz intel core i3 6006U taki mają te laptopy procesory.

najlepszy będzie i3 z tych wszystkich

oczywiście zaznaczę, że jeżeli cena jest dużo wyższa tego i3, a laptop ma być tylko do przeglądarki to wcale nie trzeba płacić więcej. Dodam że często tańsze laptopy to są lenovo/HP i nie polecam tej firmy, miałem sam laptop który mi szybko padł, znajomi też mieli, brat w pracy miał kilka i poszły na gwarancję, aczkolwiek są ładne i każdy wybiera co chce. Jak kupujesz w sklepie to i tak masz gwarancje to niby można odnieść, aczkolwiek u brata w pracy chyba tylko co po gwarancji padły 2 laptopy :smiley:

Też słyszałem właśnie o lenovo a z HP miałem do czynienia i wiem, że raczej nie kupie, chyba poszukam coś od Dell lub Acera.

lenovo i HP to ta sama firma właściwie :slight_smile: o ile się nie mylę HP zmieniło nazwę na lenovo… ja jestem przekonany do firm ASUS lub Samsung ale to wcale nie oznacza że są najlepszy, po prostu lubię te marki

lub

Wypisując takie bzdury nie powinieneś nikomu doradzać.

Chociaż bardzo mi się chciało śmiać gdy przeczytałem to “jeden z czołowych sprzedawców smartfonów”

przepraszam, pomyliłem IBM to Lenovo, nie HP :slight_smile:

szczerze mówiąc bez sprawdzania allegro to laptop o takich samych lub podobnych parametrach znalazłbyś o kilkaset zł taniej (jak ten dell)

Dalej źle, IBM to nie Lenovo, ani Lenovo to nie IBM. Sprawdź dobrze :).

Niedawno kupowałem laptopa i również miałem dylemat co wybrać. Dla mnie najważniejszym elementem była matryca, tu poległy wszystkie acery,hp i lenova. Co do procesora chciałem I5, niestety założony budżet wystarczył na I3. Nie daj się wrobić w żadne celerony. Wybrałem Della I3 z matrycą full hd. Niedawno wymieniłem hdd na ssd i to jest to. W sumie laptop kosztował ponad 2500.

Szczerze mając budżet 1800 złotych sam wybrałbym Lenovo IdeaPad 320-15AST 15,6" A9-9420 - 4GB RAM - 128 GB Dysk - Win10
https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/lenovo-ideapad-320-15ast-15-6-a9-9420-4gb-ram-128-gb-dysk-win10.bhtml
Pozdrawiam.

i3-7100U (początek 2017)
i3-7130U (koniec 2017)
i3-8130U (początek 2018 - czyli zaraz wychodzą)
AMD Ryzen Mobile - początek 2018.

To tak, poza 7-mą i 8-mą generacją intel Core nie warto naprawdę kupować nic. Od AMD nic przed premierą Ryzenów.

“laptop ma być tylko do przeglądarki to wcale nie trzeba płacić więcej”
Tak niech sobie kupi z matrycą TN - geniusz. Oczywiście że jak może niech dopłacić do modeli z matrycą IPS.

Acery mają i częściowo aluminiową obudowę (wokół klawiatury pulpit) matrycę IPS i slot M.2 na dysk SSD + do końca lutego gwarancja na 3 lata.