Który laptop wybrać?

Witam, mam mały problem z wyborem laptopa, który ma mi służyć do grania. Mój budżet to ok. 3000 zł. W tej cenie znalazłem Acera Nitro 5 i tutaj jest moje pytanie:
Którą wersję wybrać z i5 8250U i GeForce MX150 czy AMD Ryzen 5 2500U i Radeon RX 560? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Żadna z powyższych konstrukcji nie nadaje się do grania. Choć to zależy od definicji grania :wink:

Dobrze, ze pytasz, bo byś na mine wyleciał :wink:

Kolega, prawie, ma rację. MX150 to proteza karty graficznej do gier nienadaje się.
O RX 560 można powiedzieć wiele, ale można na tym grać, oczywiście o FuLL HD i wysokich lub średnich detalach zapomnij, ale w HD lub HD + z niskimi nisko-średnimi uruchomisz wszystko w grywalnej rozdziałce.

Moja rada: w tej cenie kup desktopa, będzie znacznie wydajniej (wejdzie np. rx 570) i wygodniej, gra na 15, jeżeli nie chcesz nosic laptopa gdzieś w torbie, jest zabójcza na dłuższą mete dla kręgosłupa :wink:

Jeżeli upierasz się na lapka, rx 560 jest lepszy, ale sensowniejszym wyborem, na kilka lat raczej, jest zbierać jeszcze z 700-800 zł do Asusa z 1650, różnica wielka, a karty w laptopie nie wymienisz, czy jest więc sens brać 560 na granicy grywalności?

Chcesz grać to kup stacjonarkę, laptop się do tego nie nadaje.

Proszę Was, skończcie z tymi debilnymi tekstami. Niektórzy po prostu potrzebują laptopa, bo będą grać zarówno w domu jak i w świecie na wyjeździe.

3 polubienia

…tylko autor tego nie napisał, równie dobrze może być to ktoś, kto “ma za świadectwo dostać komputer” i się pyta, “bo kolega ma laptopa”, co biorąc pod uwagę nieobeznanie z mxem i rxem 560 jest całkiem prawdopodobne :wink:

Ad rem: Twój lepszy. Jasne

Gdybym mógł to na 100% wybrałbym stacjonarny, ale jestem zmuszony wziąć laptopa. Jakimś mega wymagającym graczem nie jestem i raczej nie będzie mi przeszkadzało granie w nowsze gry na low ustawieniach. Co do laptopów oprócz tego Acera Nitro 5 i Aspire 7 są może jakieś sensowniejsze wybory do tych 3000 zł?

Nie, w zasadzie sensowny jest tylko Acer 7 od Pańci, 1050TI jest max co w tej cenie dostaniesz i nic słabszego (żadne MXy lub RXy) nie brać :wink:

Ok, jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc. Miłego dnia :smile:

Pod względem wydajności do 3k praktycznie nic lepszego od Acer Aspire 7 nie dostaniesz.
Jeżeli chodzi o tańszy model ASUS TUF Gaming FX505 R5-3550H/8GB/512
Matryca FULL HD EWV (powłoka która powiększa kąty widzenia) matowa z 120hz odświeżaniem, wykonanie akceptowalne, podświetlana klawiatura, jeden większy dysk PCIe.

… to raczej nie nadaje się, to tylko 1050, czyli rx 560, którego “na start” autor miał. Łaczyć takie cos z matryca 120… po co nie wiem, ta karta w zadnej grze 120 fps nie wyciągnie :wink:

RX560 jest słabszą grafiką od GTX1050 nie dużo lecz jest. GTX1050ti jest tylko 20% wydajniejszy względem GTX1050, więc to nie są fenomenalne różnice.

Spokojnie w większości gier FPS wyciągnie 120hz, np CS GO czy LOL.

20%jest ejdnak sporą różnicą,

Jasne, przy HD i minimalnych detalach :wink: Tylko to już ekstremalne podejscie, zakładając, ze kupujący nie jest fanatykiem 100 FPS + w CSGO, to 60 mu starczy spokojnie w 99% gier :wink:

Jeśli koniecznie to musi być laptop, to ja bym dołożył trochę kasy i kupił ASUS TUF Gaming FX504GD-E41039T 15,6" Intel® Core™ i5-8300H - 8GB RAM - 256GB Dysk - GTX 1050 Grafika. Taki lapek do grania będzie w sam raz.