Który laptop z podanych wybrać? Budżet do 1500 PLN


(Jackeer) #1

Witam, który z podanych laptopów wybrać ?

 

http://www.mediaexpert.pl/laptopy/laptop-lenovo-g50-80-80e501xmpb-,id-426221#tab_description

http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/lenovo-essential-b50-80-i3-5005u-4gb-1tb-r5m330.bhtml

 

Nie chciałbym wydać więcej niż 1500zł. Laptopa potrzebuje do wszystkiego. Czasem zdarzy się że zagram w jakąś grę.

Lepiej I3 U czy M? Wiem, że M to większa temperatura i TPD ale jak z wydajnością U? Czytałem, że karta graficzna intela 5500 jest już całkiem, całkiem. Może połączenie z radeonem zapewni dobrą wydajność ?

Proszę o pomoc w wyborze.

Przy wyborze tych laptopów kierowałem się danymi z : http://www.notebookcheck.pl/Ranking-kart-graficznych-laptopy.1174.0.html oraz http://www.notebookcheck.pl/Ranking-procesorow-mobilnych-w-laptopach.4344.0.html.

 

Pozdrawiam, Jackeer.


(Harley_) #2

Pierwszy laptop całkiem dobry procesor ma “zniszczony” słabą kartą graficzną. Ja raczej wybierałabym coś z dedykowaną kartą graficzną. Więc w tym starciu Lenovo G510 i B50 zdecydowanie lepsze. Odrobinę lepsza grafika przy B50, ale niestety w “topowe” gry nie uda ci się zagrać, ale myślę że do standardowej pracy (internet, filmy, dokumenty itp.) będzie się dobrze nadawał.


(Jackeer) #3

 

Dzięki bardzo za odpowiedź.

W takim razie w starciu tych dwóch laptopów… lepiej jest dołożyć 400 zł aby mieć troszeczkę lepszą grafikę ? Ten tańszy laptop ma chyba nawet trochę lepszy procesor, bo jest w wersji M ?

Jak już napisałem, rzadko gram w gry a jak już to nie potrzebuję tam jakiś wielkich fajerwerków (wcześniej grałem na gt 540m). Czy intel z radeonem będzie dobrze współpracował? Nie mogę również wyczytać czy w tym modelu znajduje się zintegrowana karta graficzna od intela - jeżeli tak to jaka?


(Harley_) #4

Procesor M jest lepszy, wszystko zależy od tego do czego używasz. Ja osobiście na Twoim miejscu chyba wybrałabym ten tańszy. Osobiście nie znam się na Lenovo więc nie wiem jak z trwałością ale słyszałam i czytałam że nie jest najgorzej. Według mnie lepiej mieć odrobinę lepszy procesor do codziennego użytkowania niż grafikę, poza tym wtedy trochę dłużej będzie trzymała bateria, a myślę ze między jednym a drugim w codziennym użytkowaniu jeśli chodzi o wydajność nie będzie znacznej różnicy. 

 

A co do intela z radeonem to standardowe połączenie, mniej budżetożerne (sama takie posiadam, również do codziennej pracy i nie narzekam). Dodatkowy Intel zapewne i tu i tu jest ten sam (obecnie w większości tańszych laptopów można spotkać 5500)