Który lepszy system do Toshiby L500 1FW?

Witam. Nie wiem czy w dobry dział dałem temat,czy powinienem w systemy operacyjne #-o . Pytanie moje polega na tym,że jaki system najlepszy byłby do takie konfiguracji tego laptopa:

Procesor: Pentium Dual Core 2.10GHz

RAM: 2GB DDR2 800Mhz (w całej jednej kości,drugi slot jest wolny)

Grafika: Zintegrowana Intel 4500HD

Dysk: 320GB

Dodam,że obecnie mam zainstalowany Windows 7 Ultimate x86,czy np: XP szybciej by działał czy pozostać przy 7? Zależy mi na wydajności.

Na tym dysku ciężko będzie zainstalować XP, skoro masz na nim Win7.

Na pewno dołożenie drugiej kości 2GB ramu przyspieszy.

Jak już dołożysz, to lepiej przeinstalować na x64 żeby wykorzystywało pełne 4GB ramu.

A po drugie, Ciekawe czy tego Ultimate masz legalnego czy piracika?..

Jakbyś miał Home Premium to bym się nie czepiał :slight_smile:

Szczerze to sam nie wiem czy orginał czy nie bo mój znajomy przyjechał z Niemiec i robił mi format bo moja płytka od lapka ma ryse i napęd coś jej nie widzi,on miał płytke z pudełkiem. Dysk wymieniłem rok temu jakoś bo ten oryginalny co dali nie wiem czemu ale padł i system nie chciał wstac,nawet u kumpla sprawdzałem na innym laptopie :expressionless: Co do XP kiedyś instalowałem sam na jakimś laptopie i trzeba było wejść w Bios i wyłączyć AHCI i właczyć Compatible coś takiego chyba. Kostkę chce zakupić właśnie zastanawiam sie nad druga 2GB i dysk może jakiś mniejszy ale SSD tylko czy jest sens. Dlatego chciałem was spytać czy zostać póki co na 7 do momentu zakupu kości czy zrobić format i wrzucić XP,który leży zakurzony w pudełku? Z tego co czytałem to w XP kończy sie życie pomału :slight_smile:

Ps. Bym zapomniał spytać jeszcze. Jakbym już miał 4GB RAM i chciał ściągnąć z sieci system Win 7 HP x64 to ten klucz mi zadziała co mam pod spodem na naklejce?

Jeżeli dodasz do laptopa kolejne 2GB ramu to naturalnym wyborem będzie instalacja systemu w wersji 64 bitowej. Jeśli obecnie Windows 7 działa poprawnie to jaki jest sens instalacji Windows XP.

Zakup dysku SSD na pewno jest fajnym rozwiązaniem ale do tego sprzętu zastanawiałbym się nad celowościa jego zakupu. Po drugie nie wiem jakie złącze do dysku posiadasz ATA czy SATA. A jeśli to drugie to w jakiej wersji.

Na koniec:

jeśli masz licencję na taki system to tak.

Na naklejce mam na Windows 7 HP tylko nie wiem czy 32 czy 64 bity. Kumpel co mi instalował mówił ze ma wersje Box tą co mam teraz. No nad SSD też sie zastanawiam,bo przecież w gry nie pogram na tym sprzęcie i jedynym rozwiazaniem będzie dodatkowy RAM i system x64. A czy ATA czy SATA to już nie wiem nawet gdzie to sprawdzić :|, Siódemka nawet śmiga tylko zostaje mi 1GB Ramu bo drugą połowe bierze system mając otwarty np: FF, odtwarzacz mp3,aplikacje od neta mobilnego. Dużo korzystam z aplikacji biurowych. Wtedy mam zajęte średnio 1,30GB w sumie jeszcze 700mb zostaje bo ogólnie nie mam zastrzeżeń tylko wszystko starcza na styk,dlatego pytałem o XP ale dodatkowy RAM będzie chyba lepszą o wiele opcją :lol:

Mając Windows 7 w wersji 32 bitowej możesz zainstalować wersję 64 bitową i odwrotnie, klucz powinien pasować do obu. Jeśli aktywacja przez internet nie zadziała, zawsze możesz aktywować system telefonicznie. Gdzieś na forum można znaleźć o tym informacje.

Jeśli to ten sprzęt:

http://www.arest.pl/produkt/18705/TOSHI … lasciwosci

to posiadasz złaczę SATA. Moje pytanie wynikło ponieważ myślałem że masz starszy sprzęt. W takim wypadku niepowinno być problemów z instalacją dysku SSD. Pozostaje tylko pytanie czy do prac biurowych jest on ci koniecznie potrzeby.

Klucz powinie działać do obu.

Jeśli już działasz na 7 to nie widzę sensu instalacji XP, jeśli dokupisz te 2GB pamięci to postaw Win 7 HP x64.

Tak dokładnie identyczny jak ten z Twojego linka :-D. Ja wiem czy koniecznie do prac biurowych potrzebny,czasem robię jakieś prezentacje,ale nie że dzień w dzień po kilka godzin,głównie,to net,muzyka,film i jakaś komunikacja typu GG czy Skype. I warto by było zainwestować w ten dysk i RAM do niego?

To już zależy wyłącznie od ciebie. Ja na twoim miejscu dodałbym tylko kostkę ram, dysk SSD bym pominął.

przemek8423 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Z kostką 2GB RAM chyba w 100zł się zamknę wtedy :)? No i system x64 wtedy tak? I ostatnie pytanie 64bity ruszą na tym sprzęcie normalnie czy mogą być problemy,bo nie wiem czy procek obsłuży je?

będzie działać 64x procesor obsługuje to