Który lepszy WD Blue WD10EZEX czy Seagate ST1000DM003?

Witam! Tak jak w temacie. Planuję dokupić sobie dysk i nie wiem który z tych byłby lepszy na dane typu gry, filmy itp. System mam na dysku SSD jakby coś. Dopowiem jeszcze, że teraz mam ten dysk Samsung 500GB 16MB HD502HJ F3 sATA-2. i puki co działa super.

Proszę o sensowne porady a nie typu “poszukaj sobie w “wujku” google”

Patrząc pod kątem wydajności i głośności (WD jest słyszalne w czasie pracy) wygrywa Seagate, ale te dyski nie są chwalone pod względem awaryjności pracy. Choć również mam 2 seagate - jeden 500GB SATA3 i drugi 1TB zewnętrzny i działają bezproblemowo. Niedawno sprzedałem też kilka sztuk tych modeli Seagate, o które pytasz też nikt nie narzekał jak dotąd.

Różnica w cenie w prolinie jest 4 zł. Tańszy jest Seagate. Zastanawiam się więc czy nie do łożyć tych 4 zł i nie kupić dysku WD. Który byłby lepszy na magazyn danych. Co do hałasu dysku to nie ma to znaczenia bo mam już i 7 wiatraków(4 w budzie i 3 odpowiednio 2 od grafiki i 1 od procka), które trochę hałasują.

Dodane 05.06.2013 (Śr) 20:36

szkoda, że nikt nie chce mi jakoś podpowiedzieć. Sam zdecydowałem, że kupię tego WD. Dzięki chociaż tobie Longhorn2009