Ktory Linux na server?

Ktory Linux na server ?? O to moje wymagania :slight_smile:

*Male wymagania zeby przynajmniej dobrze dzialal na kopmach z prockami od 200mhz-300mhz i 64 mb ramu .

*Wersja polska

*latwa instalacja

*zeby nie zajmowal duzo mniejsca

*stabilny i latwy w obsludze

Pomozcie :stuck_out_tongue:

Slackware. Bez problemu pójdzie na takim sprzęcie, spolszczyć można go bardzo prosto, łatwy w instalacji, to ile miajsca ma zajmować zależy tylko od Ciebie, jest uważany za jedeną z najstabilniejszych dystrybucji, a w obsłudze jest tak samo prosty jak każda inna dystrybucja.

a na server sie nadaje i z kad mozna sciagnac spolszczenie pod niego ??

z kad - źle, skąd - dobrze

Znikąd, wszystko jest na płytach. Pozatym, spolszczenie polega na zmianie locale, poprzez edycię kilku plików. Zresztą, wpisz sobie w google “slackware+polonizacja”.

klawiatka nawala ??

ale polonizacja bedzie dzialac napewno ??

Nie, dla jaj sobie te poradniki napisali.

A tak to jeszcze jakie z linuksow byly by dobra na taki sprzet pod wzgledem wymagan i latwej instalacji.

Każda, pod warunkiem że zrezygnujesz z KDE i GNOMEa.

To jaki interfejs graficzny???

Tryb tekstowy co ??

Może niejasno się wyrazilem. Wszystko oprócz KDE i GNOMEa. A jest tego masa, więc nie widzę sensu wymieniać.

Jeśli procek to Pentium2 to polecam Arch’a, szybki, mały, przyjemny w konfiguracji. :slight_smile:

a co z instalacja i polonizacja ??

Cośty tak się tej polonizacji przyczelił. Każdą dystrybucję można spolonizować. Linux to Linux. A co do instalacji, to ma instalator i jeżeli potrafisz czytać ze zrozumieniem to zainstalujesz.

Rozumiec rozumiem ale nie kazdy linuch jest latwy a pozatym ja zaczelem siedziec na liuksie od pewnego czasu to wiec sie nie znam jak wy.

Instalator w Arch’u jest troche trudniejszy od tego w Slackware, ale daje możliwość kompilacji kernela odrazu podczas instalacji. Zeby uzywac Linuksa wcale nie musisz posiadać niewiadomo jakiej wiedzy, wystarczy jedynie znać sie na google, wiedziec co masz w kompie i troche myśleć.

To to kazdy wie .

Fluxbox, IceWM, XFCE, WindowMaker, Enlightenment, i dużo jeszcze mniejszych :slight_smile:

Jesli to ma byc tylko server to po cholere jakis WM?

No pewnie, to tylko zapycha dysk, ja tylko odpowiedziałem na pytanie, ja osobiście uważam że obejdzie się beż X-ów.