Który Model 6850 Gigabyte Windforce X2 czy Msi Cyclone?

Więc tak postanowiłem kupić nową kartę graficzna ponieważ mój GTS 450 już niedomaga. Gram w rozdzielczości 1280x1024 niedługo wymienię monitor na jakiś z większa rozdzielczością. Budżet to 600zł max. Waham się pomiędzy Gigabyte i Msi. Msi ma możliwość zwiększenia napięcia, to dla mnie jest głównym atutem ponieważ chciałbym ją podkręcić na 1GHZ :lol: Windforce ma lepsze chłodzenie, chłodzone pamięci i sekcja zasilania. Karta może być głośna byleby nie wyła jak suszarka :wink:

http://www.morele.net/r6850-cyclone-1gd5-pe-oc-375319/

http://www.agito.pl/karta-graficzna-gig … _campaign=

Zasilacz i reszta sprzętu jak w opisie.

http://www.chip.pl/testy/podzespoly-pc/ … ts%3Alist=

ciekaw jestem ktora karte zakupiles, tez sie przymierzam do zmiany

w linku podanym przez konrad357 jest inna karta gigabyte, nie podkrecona

Na temat kart może się wypowiedzieć sla17, podobno ten windforce jest głośnawy, i nie da się karty już podkręcić, więc brałbym polecaną wersję MSI, chłodzenie równie dobre, i można kręcić.

Ja zakupiłem po namyśle 6870 ale gdybym brał 6850 to byłby to msi cyclone ponieważ ma dobre chłodzenie i możliwość zmiany napięcia.

Zgadza się - chłodzenie jest ciche, ale gdy sobie sami wyregulujemy w MSI Afterburnerze (nie wiem jak to wygląda pod Linuxem, bo szczerze mówiąc bawić się będę dopiero latem, teraz nie mam czasu) staje się znośne i u mnie niesłyszalne (po zatrzymaniu wszystkich wentylatorów zagłusza HDD i zasilacz [który do cichych nie należy] - jak przykładam ucho do karty też jest OK, no ale niestety trzeba mieć dodatkowy program załączony [wielu nie przeszkadza, ale mi bardzo - dodatkowy program to wiadomo, zawsze wydłużony czas startu systemu]. Dochodzi zablokowana zmiana napięcia (z tego co wiem w wersji bez OC da się je zmieniać, ale nie dam sobie ręki uciąć, bo nie jestem pewien), co znacznie ukróciło moje plany o porządnym OC. Chłodzenie jest jedno z lepszych - póki co powyżej 60 stopni nie skoczyło. Dla estetów - niebieskie PCB [sam trochę zepsułem, bo nie zwróciłem uwago aż tak - ale da się zrobić jakiś cover, więc źle nie jest] i ramka od chłodzenia jest no z wzorem ciekawym, ale również za bardzo nie pasuje do niczego, ale to takie widzi mi się. Podsumowując - wydajny układ w swojej cenie, aczkolwiek z niedopracowanym BIOSem i zablokowaną możliwością zmiany napięć. Z tego co wiem sekcja zasilania nie jest za mocna (z tego co czytałem to 3+1 czy 4+1, a w MSI jest bodajże 6+1), więc może się boją, żeby grafiki nie padały od OC.

Teraz żałuję, że nie wziąłem MSI Cyclone [a jeszcze bardziej szkoda, że MSI nie puściło karty z Twin Frozrem], ASUS-a z drugą wersją DirectCU też nie widziałem, więc za wielkiego wyboru nie miałem. Żałuję, że sikałem tak o zakupy przez allegro, teraz mógłbym mieć HD6870 w fajnej wersji, no ale człowiek się uczy na błędach całe życie :wink:

nie da sie podkrecic??

widzialem testy i posty ludzi ktorzy to robili, jesli dobrze pamietam to rdzen do 900 podciagneli

no i ponoc chlodzenie windforce moze nie za ciche ale za to dobrze chlodzi, lepiej niz msi

czy MSi ma oblokowane napiecie?? w sumie i tak nie planuje bardziej podkrecac, pytam z ciekawosci

i tak wlasciwie mam dylemat

kupic Gigabyte 6850 OC za 529zl (dodaja BF3 ktore i tak moge sprzedac, bo mam)

czy dolozyc 100 zl i kupic 6870 (na allegro XFX za ok 620zl, Gigabyte z WF za 630)

lub GTX 560 ceny od 580 (uzywka z gwarancja) do 620 (nowa)

Wersji po fabrycznym OC no da się kręcić, ale symbolicznie - bez możliwości manipulacją napięcia za wiele nie zwojujesz.

no tak ale modele referencyjne maja gorsze chlodzenie i podkrecone moga sie przegrzewac

mam w tej chwili 9600gt Golden sample fabrycznie podkrecona, jakos wlasciwie nie kombinowalem zeby cos jeszcze z niej wyciagnac

Wiesz, WindForce to dobre chłodzenie i spokojnie można by jeszcze pokręcić, a jak nie to zawsze ktoś może sobie kupić inne chłodzenie, możliwość powinna być.