Który model z serii Desire?

Witam.

Szukam dobrego sprzętu z Androidem. Rozglądałem się wśród telefonów HTC z serii DESIRE. No właśnie, tylko że są cztery takie “dizajery”.

Desire, Desire S, Desire Z.

HD odpada ze względu na wysoką cenę i niezbyt pochlebne opinie, natomiast Desire Z ma słabszy procesor. Tylko najstarszy z nich ma wyświetlacz AMOLED, reszta (nowsze) mają SuperLCD.

Chciałbym zapytać pierwszy z Dizajerów bardzo różni się możliwościami od młodszych “braci”? Warto kupować teraz używanego HTC Desire, czy lepiej dołożyć i kupić wersję Desire S ?

Miał ktoś styczność z tymi telefonami? Fundusze na ten cel są nieduże - ok.650 zł. Lubię wykorzystywać możliwości systemu, więc chciałbym aby funkcjonowało jak najwięcej androidowych aplikacji.

Proszę o pomoc.

Desire a Desire S różnią się kilkoma rzeczami. Miedzy innymi, jak już wspomniałeś, wyświetlaczem. Sam mam SuperLCD w swoim Mozarcie i jestem zadowolony, kolory są dobre. :slight_smile:

Desire S poza tym ma lepsze GPU Adreno 205, wifi w standardzie n, DLNA, pojemniejszą baterię, kamerkę do wideorozmów i więcej RAMu. To chyba wszystkie różnice hardwarowe.

Desire S najprawdopodobniej dostanie Androida 4.0, Desire musi się nacieszyć 2.3.

Jeżeli chodzi o mnie to brałbym Desire S. Taki jakiś… Ładniejszy. :wink: Zwłaszcza, że jego cena nie odbiega aż tak od Twojego budżetu - za ok. 800 zł na alledrogo widziałem ten telefon.

Dokładnie “S” tak jak opisał Freedom. Chyba że budżet ogranicza to wtedy pozostaje starsza odmiana która też jest niezła

Pozdrawiam

Desire Z wcale nie ma słabszego procesora. Może jest mniej taktowany ale tak naprawe jest robiony w nowej technologi

Dzięki za odpowiedzi. Biorę mocno pod uwagę Desire Z, ponieważ na S może zabraknąć funduszy.

Czyli procesor jest mniej taktowany, ale fakt że został wykonany w nowszej technologii powoduje, że jest tak samo wydajny jak 1 Ghz w zwykłym Desire :?: Dobrze rozumiem :?: Czy e różnice są mocno wyczuwalne między tymi telefonami?

Zgadza się. Procesor Desire Z jest bardzo dobry i nie odbiega wydajnością od procesorów 1 GHz. Poza tym zawsze można go podkręcić do tego 1 GHz - może nie będzie większej różnicy w wydajności, ale komfort psychiczny będzie. :wink:

I troszkę nowszy procesor - w Desire jest Snapdragon QSD8250 (taki sam był w HD2), a w Desire S jest QSD8255. Taktowanie jest co prawda takie samo, ale 8255 jest wydajniejszy, a Adreno 205 w porównaniu do 200 przyniosło spory przyrost wydajności.

Ogólnie ja bym zebrał na Desire S - zwykły Desire zdążył się już zestarzeć i czasem przy nowszych rzeczach nie wyrabia. Dla mnie przykładem są choćby customy z Sense 3.0 bądź jego częściami. Znajomy kupił Desire i wgrałem mu customa z Sense 2.1 + 3.0 (Blokada ekranu, aplikacja pogody itp.) i na blokadzie są lagi, w systemie też się zdarzy. DS ma nawet oficjalne Sense 3.0, a z xda-dev da się wrzucić Sense 3.5 i będzie grać. No i DS ma jednak więcej RAMu, co bardzo pozytywnie wpływa na wydajność i wielozadaniowość (a z tym bywa różnie jeśli używamy HTC Sense które jest dość zasobożerne).

A czy ktoś może wypowiedzieć się na temat jakości rozmów w Desire S? W teście chip wspomniano, że jakość połączeń jest słaba: http://www.chip.pl/testy/sprzet-mobilny … c-desire-s