Który monitor LCD 22'' najlepszy do 900zł? (Ankieta)

witam, kumpel chce kupić LCD 22’’ i się zastanawia nad kilkoma monitami, więc zamieszczam ankietę, proszę głosować :wink:

no i jeśli zaznaczysz opcję Inny, to napisz jaki dokładnie :wink:

Dzięki i proszę o głosy :wink:

Philips 220CW

http://sklep.vobis.pl/oferta/monitory_i … cw8fb.aspx

Mam i jest super. Żadnych problemów.

Sam stoję przed tym wyborem. I jestem w rozterce ;p najbardziej “zauroczył” mnie HP W2207H. Jest podobno na prawdę OK. Lecz, użytkownicy najczęściej chwalą to co mają więc tutaj nie wiadomo. Sam nie mam jak go pooglądać bo mieszkam w mieście gdzie nie ma żadnych MM i innych sklepów dla idiotów. Wykonanie ma moim zdaniem super, szyba podobno poprawia kolory, nie których może odstraszać, pivot, znośny input lag. Nie wiem tylko jak z gwarancją.

Czytałem tylko, że wchodzi nowy model tego Hp z DVI, mniejszym czasem reakcji matrycy. I nie wiem czy ten wycofają i będzie ciężko dostępny, a nowy będzie drogi, czy może cena tego spadnie.

jestem ciekaw jak potoczy się ta ankieta. Może jest jakiś użytkownik obiektywny posiadający któryś z monitorów.

A monit ma mieć jakieś szczególne przeznaczenie czy tak do wszystkiego żeby był ?

Btw tych opcji to mi też bliżej do tego HaPeka.

Ja bym lustra nie kupował.

A dlaczego ?

A ja ze swojej strony poleca HPka. Tutaj masz recenzję mojego autorstwa: http://forum.purepc.pl/temat/monitory/5 … to/254738/

monit do internetu, do oglądania filmów (chodzi mi o ładną jakość) i rzadko w jakieś gry :wink:

LG 227WT

ewentualnie benq g2400wd za nieco ponad 1000zł jeśli byłbyś zainteresowany dobrym fullhd.

http://www.ceneo.pl/1569104

Jak do filmów to LG 227WT. Super kolory. Ja kupiłem W2252 ze wzlględu na input lag, 20ms różnicy - przeciętny gracz tej różnicy nie zauważy ale ja gram w takie coś jak CS, Quake, COD i tu mnie W2252 nie zawodzi.

Z tego co czytałem nowe rewizje 227WT oprócz DC 10000:1 mają też właśnie zerowy input lag.

Zerowy w sensie że 0.00000ms? Niemożliwe :stuck_out_tongue:

Ja osobiście posiadam HP w2207h i jestem z niego zadowolony przesiadłem sie ze starej 15 wiec różnica kolosalna jedyną wada z początku może być szyba w monitorze ale można się do tego przyzwyczaić :slight_smile: a najbardziej podoba mi się w tym monitorze HUB USB i pivot.

W crt masz zerowy i w lcd które nie obrabiają jakoś specjalnie obrazu też masz zerowy. To też zależy od trybu, bo jak np fengine w lg włączysz to on będzie ten obraz przetwarzał najpierw.

HP w2207h - posiadam

duża regulacja w poine, nachylenie pionowe gorzej

prosto z przesiadki z crt LG F700b kolorki ok

kąty boczne- jestem pod wrażeniem pionowe mogą być lecz reguacja niweluje to poczęści

co do szyby to nie rozumiem ludzi typu Miszkurka2000 ,

i żadnego argumentu,

szczerze mówiąc to mój flatronik bardziej błyszczał w słońcu

fajne menu pozwala zrobić kilka profili kolorków (do gie, filmów, txt)

funkcja paviot- trochę się zawiodłem… trzeba go na maxa w górę podnieść żeby postawić monitorek w pionie

podstawka bardzo stabilna, lecz nie trzyma na boki co jednak jest zaletą (bez wysiłku można przekręcać panel)

jeśli miałbym kupować znów LCD to kupiłbym go drugi raz

Moje stwierdzenie że lustra bym nie kupował w gronie ludzi troche obeznznych w temacie jak sądzę nie wymaga rozwiniecia. Ale jeśli jednak to ja wybrałem matowy LCD i jestem zadowolony że nic mi sie nie odbija w szybie (czy to lampka, czy okno itp), a z nasycenia kolorów jestem jak najbardziej zadowolony. Kolejnym razem tez wybrałbym MAT.

Jak masz czarne biurko i klawiaturę na wysuwanej półce pod nim to nie ma specjalnie problemu z glare’em (no o ile nie masz źle okna względem monitora położonego - a ten problem w przypadku laptopów jest mniejszy, bo laptopa można poprostu przestawić, a przemeblowanie pokoju zajmuje jednak nieco więcej sekund :] ), ale jeśli masz -jasne biurko, albo masz klawiaturę na biurku niedaleko monitora, to wieczorem po zapaleniu lampki będą się wyraźnie odbijać ma matrycy. Ma i zalety i wady glare, bywa.

8 vote’ów na LG x_X

Wystarczy zakukać do sklepu aby się przekonać, że to cieniutkie monitorki są :slight_smile:

Nierównomierne podświetlanie matrycy, kiepskie kolorki, słaby kontrast, “biała” czerń(jak na TN’ke ofkoz).

W zasadzie po oblookaniu paru monitorów live nadal twierdze, że HP i Nec to zdecydowanie lepszy wybór od LG(gwar. na bad’y to nie wszystko). Taka prawda, takie fakty ;

Takie jest twoje subiektywne zdanie, prawda jest taka że często są na tych samych matrycach co lg i samsugi.

Sorry cię bardzo jeżeli uraziłem twoje uczucia do LG ale wystarczy zrobić wycieczkę do sklepu żeby to ocenić.

Już nawet nie wspominam tu o rosyjskiej ruletce Samsunga i tych ich wspaniałych matryc od AUO.