Który monitor LCD 22'' najlepszy do 900zł? (Ankieta)

(Ciupa Michal) #1

witam, kumpel chce kupić LCD 22'' i się zastanawia nad kilkoma monitami, więc zamieszczam ankietę, proszę głosować :wink:

no i jeśli zaznaczysz opcję Inny, to napisz jaki dokładnie :wink:

Dzięki i proszę o głosy :wink:

(Miszkurka2000) #2

Philips 220CW

http://sklep.vobis.pl/oferta/monitory_i ... cw8fb.aspx

Mam i jest super. Żadnych problemów.

(Mateusz 931) #3

Sam stoję przed tym wyborem. I jestem w rozterce ;p najbardziej "zauroczył" mnie HP W2207H. Jest podobno na prawdę OK. Lecz, użytkownicy najczęściej chwalą to co mają więc tutaj nie wiadomo. Sam nie mam jak go pooglądać bo mieszkam w mieście gdzie nie ma żadnych MM i innych sklepów dla idiotów. Wykonanie ma moim zdaniem super, szyba podobno poprawia kolory, nie których może odstraszać, pivot, znośny input lag. Nie wiem tylko jak z gwarancją.

Czytałem tylko, że wchodzi nowy model tego Hp z DVI, mniejszym czasem reakcji matrycy. I nie wiem czy ten wycofają i będzie ciężko dostępny, a nowy będzie drogi, czy może cena tego spadnie.

jestem ciekaw jak potoczy się ta ankieta. Może jest jakiś użytkownik obiektywny posiadający któryś z monitorów.

(Maniekz1985) #4

A monit ma mieć jakieś szczególne przeznaczenie czy tak do wszystkiego żeby był ?

Btw tych opcji to mi też bliżej do tego HaPeka.

(Miszkurka2000) #5

Ja bym lustra nie kupował.

(Maniekz1985) #6

A dlaczego ?

(Tomaszfraszewski) #7

A ja ze swojej strony poleca HPka. Tutaj masz recenzję mojego autorstwa: http://forum.purepc.pl/temat/monitory/5 ... to/254738/

(Ciupa Michal) #8

monit do internetu, do oglądania filmów (chodzi mi o ładną jakość) i rzadko w jakieś gry :wink:

(Mariosti*) #9

LG 227WT

ewentualnie benq g2400wd za nieco ponad 1000zł jeśli byłbyś zainteresowany dobrym fullhd.

(system) #10

Jak do filmów to LG 227WT. Super kolory. Ja kupiłem W2252 ze wzlględu na input lag, 20ms różnicy - przeciętny gracz tej różnicy nie zauważy ale ja gram w takie coś jak CS, Quake, COD i tu mnie W2252 nie zawodzi.

(Mariosti*) #11

Z tego co czytałem nowe rewizje 227WT oprócz DC 10000:1 mają też właśnie zerowy input lag.

(system) #12

Zerowy w sensie że 0.00000ms? Niemożliwe :stuck_out_tongue:

(Looz1231) #13

Ja osobiście posiadam HP w2207h i jestem z niego zadowolony przesiadłem sie ze starej 15 wiec różnica kolosalna jedyną wada z początku może być szyba w monitorze ale można się do tego przyzwyczaić :slight_smile: a najbardziej podoba mi się w tym monitorze HUB USB i pivot.

(Mariosti*) #14

W crt masz zerowy i w lcd które nie obrabiają jakoś specjalnie obrazu też masz zerowy. To też zależy od trybu, bo jak np fengine w lg włączysz to on będzie ten obraz przetwarzał najpierw.

(Zonkishi) #15

HP w2207h - posiadam

duża regulacja w poine, nachylenie pionowe gorzej

prosto z przesiadki z crt LG F700b kolorki ok

kąty boczne- jestem pod wrażeniem pionowe mogą być lecz reguacja niweluje to poczęści

co do szyby to nie rozumiem ludzi typu Miszkurka2000 ,

i żadnego argumentu,

szczerze mówiąc to mój flatronik bardziej błyszczał w słońcu

fajne menu pozwala zrobić kilka profili kolorków (do gie, filmów, txt)

funkcja paviot- trochę się zawiodłem... trzeba go na maxa w górę podnieść żeby postawić monitorek w pionie

podstawka bardzo stabilna, lecz nie trzyma na boki co jednak jest zaletą (bez wysiłku można przekręcać panel)

jeśli miałbym kupować znów LCD to kupiłbym go drugi raz

(Miszkurka2000) #16

Moje stwierdzenie że lustra bym nie kupował w gronie ludzi troche obeznznych w temacie jak sądzę nie wymaga rozwiniecia. Ale jeśli jednak to ja wybrałem matowy LCD i jestem zadowolony że nic mi sie nie odbija w szybie (czy to lampka, czy okno itp), a z nasycenia kolorów jestem jak najbardziej zadowolony. Kolejnym razem tez wybrałbym MAT.

(Mariosti*) #17

Jak masz czarne biurko i klawiaturę na wysuwanej półce pod nim to nie ma specjalnie problemu z glare'em (no o ile nie masz źle okna względem monitora położonego - a ten problem w przypadku laptopów jest mniejszy, bo laptopa można poprostu przestawić, a przemeblowanie pokoju zajmuje jednak nieco więcej sekund :] ), ale jeśli masz -jasne biurko, albo masz klawiaturę na biurku niedaleko monitora, to wieczorem po zapaleniu lampki będą się wyraźnie odbijać ma matrycy. Ma i zalety i wady glare, bywa.

(Maniekz1985) #18

8 vote'ów na LG x_X

Wystarczy zakukać do sklepu aby się przekonać, że to cieniutkie monitorki są :slight_smile:

Nierównomierne podświetlanie matrycy, kiepskie kolorki, słaby kontrast, "biała" czerń(jak na TN'ke ofkoz).

W zasadzie po oblookaniu paru monitorów live nadal twierdze, że HP i Nec to zdecydowanie lepszy wybór od LG(gwar. na bad'y to nie wszystko). Taka prawda, takie fakty ;

(Mariosti*) #19

Takie jest twoje subiektywne zdanie, prawda jest taka że często są na tych samych matrycach co lg i samsugi.

(Maniekz1985) #20

Sorry cię bardzo jeżeli uraziłem twoje uczucia do LG ale wystarczy zrobić wycieczkę do sklepu żeby to ocenić.

Już nawet nie wspominam tu o rosyjskiej ruletce Samsunga i tych ich wspaniałych matryc od AUO.