Który monitor LED 21,5" wybrać

Mam trzy modele monitorów LCD LED FHD do wyboru.

Każdy ma rozdzielczość FHD 1920x1080

Każdy jest to model LCD z podświetleniem LED. Czyli energooszczędny. A o to mi właśnie chodzi.

Bo porównując informacje ze stron producentów to normalne LCD CCFL zżerają 52 do 60 W MAX.

A takie LED owe o połowę mniej od 22 do 30 W MAX.

Każdy z nich ma wejście DVI-D i możliwość wieszania na ścianie. Wszystkie trzy monitory są 21,5 calowe.

Samsung 22 EX2220 LED

BenQ G2222HDL LED

Asus VW228N LED

I teraz zastanawiam się który z tych trzech jest najlepszy pod względem funkcji/jakości/ceny.

Funkcji czyli różnych programów dostępnych w monitorze które mają poprawić jakość wyświetlanego obrazu.

ASUS i SAMSUNG i BENQ mają coś tam z tych programów polepszających.

ASUS

ASUS Smart Contrast Ratio

Smart View

SPLENDID™ Video Intelligence

Aspect Control

SAMSUNG ma za to

MagicBright3

MagicEco

MagicAngle

MagicReturn

Image Size

Color Effect

BENQ ma tylko

BenQ Senseye™ 3 Human Vision

I jak tu być mądrym i zdecydować które funkcje monitora są lepsze…

A co gorsze nie wiadomo co to tak naprawdę daje dla nas podczas użytkowania…

Który byście mi polecali ?

Każda z wyżej wymienionych funkcji ma te same zadanie, tylko mają inne nazwy, gdyż są wymyślone przez producentów.

Ten monitor to tak naprawde ma 21,5"

Jak chcesz równe 22" to bierz Samsunga lub Asus’a.

Ja bym wybrał Samsunga (posiadam wyższy model i żadnych minusów jak do tej pory nie zauważyłem).

Tak się składa, że jestem szczęśliwym posiadaczem monitora BenQ G2222HDL. Monitor bardzo dobrze wykonany (no, może oprócz przycisków). Super kolory, podświetlenie. Dobrze sprawuje się w grach typu FPS, gdzie liczą się ms.

Bardzo polecam Tobie ten monitor! :>

Tak naprawdę to ich parametry są tak zbliżone (niemal identyczne) że przy wyborze na twoim miejscu kierowałbym się ceną, wyglądem i upodobaniem do marki, ja bym się skłaniał w stronę samsunga bo mam zaufanie do tej marki (sam niedawno zakupiłem monitor z tv samsunga 27" i jak narazie sprawuje się bardzo ładnie).

Co do marki to jest problem. Bo żadnej z tych wymienionych nie miałem nigdy. Teraz mam Philipsa.

Więc nie mogę się kierować upodobaniem do marki. Także nie wiem która marka jest lepsza a która gorsza.

Nie przesadzaj, mój LG W2252TQ z podświetleniem świetlówkowym pobiera 40 W w trybie pracy, w czuwaniu 1 W.

weź najańszy albo taki który ci się najbardziej podoba z wyglądu. Bo to wsio co weźmiesz wszystko będzie działać tak samo :slight_smile:

Cena nie jest bardzo istotna jeżeli sawiamy na jakość obrazu. Jedno mogę odradzić, aby nie kupować monitorów z tanimi matrycami TN. Więcej kolorów ma IPS. Test monitorów LED do 1000 zł znajdziesz w PC Format 2/2011

testy widziałem. Ale w nich są same drogie monitory.

Nie ma żadnego do 500 około złotych.

Nie mogę się z tym zgodzić różne monitory różnie wyświetlają obraz mimo nawet pozornie identycznych parametrów i różnią funkcjami dostępnymi w menu oraz jego układem a różni producenci mają różną politykę tzw bad pixeli (jeden producent wymieni ci na nowy już 1 błędnym pikselu na całej matrycy a inny odmówi nawet przy 3 błędnych i to obok siebie).

Najlepiej by było jakbyś miał możliwość fizycznie obejrzeć wszystkie trzy monitory i sobie porównać jak wyświetlają obraz.

A który z producentów obecnie stosuje politykę wymiany monitora na nowy przy nawet 1 bad pixelu ?

Jak kupowałem monitor LG 3 lata temu, to taką politykę stosował właśnie LG, czyli wymiana na nowy przy awarii piksela, ale tylko w okresie pierwszego miesiąca użytkowania. Teraz nie sprawdzałem, ale mam nadzieję, że dalej tak robią :slight_smile:

To jest też zależne od klasy matrycy (klasa powinna być określona w oficjalnej specyfikacji monitora) i każdy producent indywidualnie określa warunki gwarancji na sprzęty poszczegulnych klas.

Może ktoś kto używa Asus VW228N LED

Coś o nim napisać.

Dobra firma ?

Jak wygląda na nich obraz ?

Jak wygląda gwarancja u Asusa, jeśli chodzi o bad pixele.