Który monitor lepszy? Iiyama vs. Samsung

Zastanawiam się między Samsungiem SF350 27", a iiyamą B2791HSU. Nie znam się na tym za bardzo, ale wydaje mi się, że skoro Samsung tworzy pralki, lodówki i telefony to nie może wszystkiego robić dobrze… Ekran iiyamy podoba mi się bardziej wizualnie, ale z tego co widzę oba mają dość dobrą matrycę, ochronę oczu i ważne dla mnie rzeczy. Nie wie ktoś jak z głośnikami w tych monitorach?

Samsung lepszy obraz, Iiyama szybszy do grania.

Ekran TN dobry ekran nie na pewno nie :stuck_out_tongue:
Taki do wszystkiego AOC C24G1 ekran VA o wiele lepszy + 144hz do gier :wink: no i najlepszy tańszy od iiyamy

Niekoniecznie. Samsung to ogromna firma, różne oddziały tworzą różne rzeczy z których większość… jest budowana na tych samych podzespołach co konkurencja :wink:
Pytanie do Ciebie, do czego będzie głównie służył? Nie sądzę żeby polecane wyżej 144 Hz były jakos bardzo potrzebne, a do tego to tylko 24", propnowane przez Ciebie monitory to 27".
W brażny monitorów dobre robi jeszcze LG, do 900 zł jest Monitor gamingowy LG 27" 27MP59G , FullHD, odświeżanie 75 Hz, matryca IPS, czyli bardziej uniwersalna. Są też optymalizatory gamingowe, jak FreeSync, BlackStabilizer, jak i technologie ochrony oczu - Flicker Free, filtr światła niebieskiego.
Głośników brak, ale ogólnie w monitorach głośniki to nieporozumiemie… :wink: Szkoda uszu.

Dokładnie, Samsung to ogromna marka, ale przecież nie ci sami ludzie pracują przy projektowaniu i konstruowaniu lodówki i smartfona. Z wybranych przez Ciebie monitorów lepszym będzie Samsung LS24F350FHUXEN, z uwagi na matrycę PLS - która zapewnia znacznie lepsze kolory, lepsze kąty widzenia, ale to średni sprzęt do grania.

Inna sprawa, że IIYama kosztuje prawie 400 zł więcej, jeżeli dysponujesz takim budżetem, to faktycznie możesz wziąć IIYamę, ale ProLite XUB2790HS-B1 ze świetną matryca IPS, częstotliwością 75 Hz i filtrem światła niebieskiego.