Który Monitor wybrać Samsung vs Philips vs Benq

Witam , jak w temacie który z monitorów będzie lepszy przede wszystkim do gier :slight_smile: oczywiście musi być też dobry do pracy na codzień internet , gg itp.

Zastanawiam się nad

1.Samsung P2350 “23” Cale

http://allegro.pl/item913117187_nowy_sa … _fvat.html

2.Philips 231E1SB “23” Cale

http://allegro.pl/item904685342_monitor … ll_hd.html

3.Benq G2420HDBL “24” Cale

http://allegro.pl/item903519175_hit_mon … d_vat.html

Ten Benq ma podświetlenie Diodami LED :slight_smile: Jest jakaś róznica między zwykłym podswietleniem jakie jest w Smsungu czy Philipsie ? Czy raczej róznica nie zauważalna ?

Bardzo prosze o wasze propozycje i wypowiedzi , byc może ktoś z was posiada któryś z tych monitorów i się wypowie jak się sprawuje , jakie sa kolory itp. było by bardzo fajnie gdyby ktoś się wypowiedział ponieważ wiadomo na stronie producenta nie ma co czytać gdyż każdy zachwala swój produkt więc z tych informacji prócz parametrów za wiele sie nie dowiemy :slight_smile:

Może jest coś godnego uwagi do max 700 zł ale to już naprawde max no i min. 23 cale ponieważ na mniejszych nie widać jakości FULL HD gdyż są podobno za małe :stuck_out_tongue:

LG odrzucam , jakoś nie widzi Mi się ta firma :slight_smile:

Pozdrawiam :slight_smile:

Samsung będzie najlepszy :wink: BenQ wcale nie robi takich specjalnie dobrych monitorów, Philips to samo…

aha , aha no właśnie Benq to też mało znana firma nie to co Sony , Philips czy Samsung :slight_smile:

Zastanawiam się nad tym Samsungiem i Philipsem parametrami praktycznie takie same , a Philips to Philips :slight_smile:

Będa dobre do gier ? Jak i do normalnego uzytkowania ? :slight_smile:

I czy na 23 calowym monitorze już bedzie normalnie widac jakość FULL HD ? czy jeszcze za mały :?

Kup sobie najlepiej 50 calowy monitor…

Full HD to 1920z1080 pixeli czyli monitor z natywną rozdzielczością 1920x1080 będzie dobrze wyświetlał filmy w Full HD…

No to poczytaj sobie na forach że monitory 22 calowe niby obsługują rozdzielczść 1920x1080 pixeli a nie jest jakośc HD Taka jak powinna być , 23 to minimum

A czy ja coś mówiłem o calach ? Mówiłem o rozdzielczości… Wiadomo, ze czym więcej cali i większa rozdzielczość tym lepiej…

CHyba najlepszym rozwiązaniem będzie ten Philips , co Wy na to ? :slight_smile:

A nie chciałbyś jakiegoś LG ? Ma on lepsze gwarancje bo jak masz już 1 bad pixel to możesz w ciągu 30 dni na nowy monitor wymienić (jeszcze tylko iiyama tak robi) - u reszty producentów musisz mieć co najmniej 3 bad pixele…

No ,a po za tym LG wcale nie robi takich złych monitorów. Można by powiedzieć że LG i Samsung to taka czołówka jeżeli chodzi o producentów monitorów. Ja mam od 4 lat samsunga, od tamtej pory - 0 problemów. Moi kumple też mają LG’iki i nie narzekają.

Philipsa odrzuciłem bo paremetry miał słabe :slight_smile: Zastanawiam się nad

LG W2361V-PF a Samsung P2350 parametrami są identyczne :slight_smile: I chyba padnie wybór na Samsunga bo samsung to samsung poza tym teraz mam samsunga 17 od 7 lat i śmiga aż miło :slight_smile: Co myslicie o tym samsungu ?

Witam,na Twoim miejscu z Philipsem dalbym sobie spokoj, Samsung i LG sa najbardziej popularne,a Samsung dzieki najwiekszemu nakladowi pieniedzy w mwrketing. Czytam Was czytam i sie zastanawiam czy wogole ktos z wa widzial monitor BENQ? a tymbardziej stojacego obok innych dla porownaniu obrazu? chyba nie…

Benq jets malo znany bo ta firma bardziej skupia sie na produkcji matryc dla lepszych firm.

do autora watku…powiem CI bo mam porownanie ze wzgledu na to ze mieszkalem w akademiku jeszcze nie dawno…pierwszy kumpel kupil z sasiedniego pokoju Samsunga 24…pozniej kumpel z pokoju LG 23 a na koncu ja BENQ’u 24, LG ladny obraz i dobra gwarancja, w monitorach tej wielkosci Samsungi maja najwieksze problemy ze smugami na bokach od lamp podswietlajacych matryce , Benq ma chyba najlepszy obraz w tej kategorii cena i wielkosc Full HD jak porownalismy a ,mam model M2400HD.

Zreszta sam zobacz opinie innych uzytkownikow monitorow BENQ:

i - http://www.ceneo.pl/Monitory_LED;0112-0 … 1-5176.htm

zauwaz ze same najlepsze oceny…tego chyba juz nei trzeba komentowac :wink:

pozdrawiam i zycze dobrego wyboru :wink:

ps.sorrki za bledy stylistyczne ;-p

Zastanawiałem się właśnie nad Benq ale parametrami jest on słabszy od tego Samsunga i Lg :slight_smile: Ma on 40000:1 a Samsung i LG 50000:1 :slight_smile:

czas reakcji Benq to 5ms a Lg i Samsung 2ms :slight_smile: Benq ma 250 cd/m2 a Samsung i LG 300 cd/m2 :slight_smile: Więc z nimi przegrywa :slight_smile:

Jedyną zaletą Benq moim zdaniem jest stosunek Jakości do Ceny :slight_smile:

Ewentualnie jest Model który jest podświetlany za pomocą Diod LED , widac róznicy w podświetleniu ?

BenQ ma podświetlenie LED więc nic dziwnego że obraz jest trochę lepszy niż w porównaniu ze zwykłymi LCD… Niemniej technologia LED jeszcze raczkuje i jak na razie lepiej kupić zwykły LCD

No właśnie , ale nie każdy BenQ ma chyba podświetlenie led :slight_smile: Poza tym Niby Ma podświetlenie diodami LED ale ma słabsze parametry i to sporo więc samymi diodami rywalizacji chyba nie wygrywa ?

Dodane 06.02.2010 (So) 22:49

Ten ma podświetlenie LED i 24 cale

http://allegro.pl/item903519175_hit_mon … d_vat.html

Kontrast Ma ok taki jak LG i Samsung

ale czas reakcji i jasnośc ma słabsze - czas reakcji 5ms // Jasność 250cd/m2

???

Czas reakcji nie jest taki ważny bo pomiędzy 8 ms a 5 ms i mniej oko ludzkie różnicy nie zauważy…

LG i Samsung 2ms ale nie podali ze to GTG a zwykle to ok 5-6ms zwykly chwyt marketingowy…Ma on 40000:1?? sprawdz strone producenta, 50000:1 Samsung i LG ale jak juz mowimy to to dynamiczny a zwykly i tak 1000:1 :lol:

LED…raczkuje nie raczkuje…ale roznica w obrazie jest i to w tej samej cenie…dlaczego? proste…do Samsunga i Philipsie musieli dorzucic jeszcze koszty reklamy-marketingu…stad w tej samej cenie mamy jeden cal w BENQu wiecej i lepsza matryce. :stuck_out_tongue: :lol:

Czyli ten Benq będzie z nich najlepszy ? :slight_smile: :slight_smile: Głownie chodzi o gry ale także i o normalne zastosowanie na codzień internet , gg itp :slight_smile:

Dodane 06.02.2010 (So) 23:15

http://allegro.pl/item903519175_hit_mon … d_vat.html

Ten będzie dobry , prawda :slight_smile: ?

Dodane 06.02.2010 (So) 23:18

I ma ten Benq co podałem podświetlenie Led ?