Który monitor wybrać?

Pytanie jest krótkie i proste jak budowa cepa. Który z tych dwóch monitorów byście wybrali:

czy

Proszę was nie sugerujcie innych monitorów, ja chcę 27’’ full HD i 144HZ bez joysticka z tyłu i tak - wiem, że podobno 27’’ cali i full HD jest kiepskim pomysłem ale wiem co robię :wink:

Patrząc na suchą specyfikację to MSI jest lepszy ale nie ukrywam kusi mnie AOC ilością wyjść i tym, że mają wbudowane głośniki - nawet jeśli pierdziawki czasem się przydadzą.

Z drugiej strony - MSI ma 1ms czas reakcji, lepszy kontrast i chyba bardziej znany producent niż ten ACO, no ale właśnie… co byłoby lepsze w codziennym użytkowaniu? Sprzętu używam do pracy głównie (praca na serwerach, linux, dużo pisania komend itd). Dopiero w drugiej kolejności gry. Zależy mi też bardzo aby monitor był “odporny” na pracę w słońcu, mam dość nasłoneczniony pokój - oglądając recenzję AOCa, podobno ma on jakąś powłokę antyrefleksyjną ale z kolei MSI ma matową matrycę - a tu nie mam pewności bo nigdzie ne jest to napisane. Pomóżcie podjąć decyzję do piątku :wink:
W sobotę jadę 100 km do X-komu i muszę wybrać jeden z monitorów a im bardziej czytam tym większy mam mętlik w głowie.

Po co się pytasz jak już sam wybrałeś? Nie wiem czym się kierowałeś decydując się na zakrzywiony monitor do innych celów niż rozrywka.

to podaj przyklad monitora który jest płaski i ma 144 hz , va , fullhd w podobnej cenie

Jak za darmo to bym wziął MSI bo droższy więc można potem opylić za więcej :dollar:. A jakbym miał zapłacić to żaden.

1 polubienie

Kup ten i nie przepłacaj:

lewą nogą wstałeś czy jak? Jakbym wybrał to bym nie pytał :wink:

  1. Czy ja gdzieś napisałem, że będę tylko na nim pracował? Pracuję zdalnie w domu, no ale nie 24h tylko 7, jak skończe pracę i będzie mi się chciało to i pogram w coś

@Fizyda
Następny “mądry” - rozwiń proszę swą błyskotliwą myśl - żaden - bo?.. Bo tak? Bo na dzielni muwio, że fullHD jest beee i fuj? No to niech “se muwio” - ja mam problemy ze wzrokiem i widziałem monitory 2k 27’’ (nie w sklepie tylko normalnie w działaniu) i to co wyświetlają jest dla mnie za małe, dla informacji - obecnie mam 27’’ FullHD i jestem zadowolony (tzn. byłbym gdyby to nie był TV a nie monitor i gdyby nie miał matrycy błyszczącej jak naczynia w zmywarce po umyciu :wink: więc kupuje inny. Co więcej - gdyby tylko na biurku zmieścił mi się 32’’ to taki chętnie bym kupił. Nie będę jak baran gnał za cyferkami tylko po to, żeby potem bawić się ze skalowaniem, które działa jak chce.

Co do ceny - tu akurat również się mylisz - AOC jest droższy od tego MSI w tej cenie, w której udało mi się go upolować a i cena nie jest dla mnie wyznacznikiem. Monitora nie kupuję co pół roku a tygodniówkę pracy naprawdę mogę odżałować na dobry monitor.

Żaden ponieważ są za duże (ok, jak masz problem ze wzrokiem więc masz specyficzne wymagania, ale o tym mogłeś napisać w pierwszym poście), drugi powód to, że są zakrzywione.

Ogólnie rozmiar matrycy (nie rozdzielczość) dobiera się zależnie od odległości Twojej od monitora, po to by nie niszczyć wzroku, nadwyrężać mięśni szyi i kręgosłupa oraz by być w stanie go ogarnąć wzrokiem.

Dla mnie jeśli brać monitor to tylko w FHD lub UHD (4K HD), inne rozdzielczości to pomyłka, przy czym 4k jest o tyle lepsze, że masz większą przestrzeń roboczą, a interfejs można przeskalować. Tylko to rozdzielczość niestety dla osób które zajmują się specyficznymi rzeczami.
Do gier zwłaszcza jak chodzi o monitor o wysokiej częstotliwości odświeżania to tylko i wyłącznie FHD. Raz że 4K w 144 Hz zabija portfel, a dwa w 144Hz 4k zabije też większość kart graficznych :smiley:. Tylko jak już bierze się monitor 144 Hz to trzeba brać albo z G-sync, albo amd free sync po to by nie zajeżdżać karty. Więc musisz dobrać monitor do karty graficznej.

Podobno najnowsza 10 świetnie już skaluje DPI. Więc można 2K sobie przeskalować by było w miarę OK.

Pewnie podobnie jest z popularniejszymi środowiskami graficznymi na GNU/Linux.