Który odtwarzacz muzyki najlepszy na komputer

Witam,chciałem sie zapytać który według was odtwarzacz plików muzycznych na PC jest najlepszy i dlaczego??

Najlepszy jak dla mnie to AIMP :arrow: http://www.dobreprogramy.pl/AIMP,Progra … 12499.html - ocena mówi sama za siebie ;).

Naprawdę godny polecenia odtwarzacz.

SeBoLaS , nie da się jednoznacznie i obiektywnie napisać że jakiś odtwarzacz jest “najlepszy”, każdy odtwarzacz ma swoje zalety i swoje wady oraz cechy które dla jednego będą wadami a dla drugiego zaletami.

Zawsze będą to subiektywne, często sprzeczne opinie i każdy będzie chwalił swój ulubiony odtwarzacz jako najlepszy.

Napisz czego dokładnie oczekujesz od odtwarzacza to ci doradzimy, ma być bardzo prosty bez żadnych zaawansowanych funkcjonalności czy bardziej rozbudowany (np. z wizualizacjami lub bez; z biblioteką czy bez; wygląd ma być ładny czy ma być prosty wręcz prostacki itp.), ma to być odtwarzacz który odtwarza tylko i wyłącznie pliki audio czy może to być bardziej uniwersalny odtwarzacz?

W pełni zgadzam się bongoone. Jak dla mnie jeden z najlepszych.

Po przetestowaniu paru powiem tak: jeśli chodzi o jakość (brzmienie i zabawy z regulacją dźwięku) muzyki to zdecydowanie - foobar, jeśli chodzi o sam wygląd odtwarzacza i jego obsługę dźwięku to wtedy - aimp. Ja sam używam iTunes ale to tylko dlatego ze więcej muzy na iPodzie słucham, wiec ten mi wystarcza :slight_smile: Ale tak jak napisał scripter1 musisz wiedzieć co Tobie jest potrzebne :slight_smile:

Ja słuchałem na kilku (korektor dźwięku wyłączony) i nie było praktycznie żadnej różnicy. Jeśli chodzi o ustawienia EQ, to zależy jaki rodzaj dźwięku Ci najbardziej odpowiada. Ja na przykład lubię mocny i głęboki niski, więc Foobar odpadł (srogie wyciszania przy basowym uderzeniu), AIMP również. Do samej muzyki używam WMP 12, tutaj wyrównanie głośności również występuje, ale najmniej z innych, nie ma charczenia przy mocnych basowych uderzeniach. Musisz sam przetestować jaki Tobie najlepiej odpowiada, zainstaluj kilka, potestuj z ustawieniami EQ najbardziej odpowiednimi dla Ciebie, posprawdzaj jakie i ile formatów dany odtwarzacz potrafi odtworzyć, czy potrafi poprawnie odtworzyć zawartość z pliku *cue. Też wszystko zależy od kodera, którego odtwarzacz używa.

Skoro już koledzy wspomnieli o kwestii jakości dźwięku to trzeba tu napisać że jeśli ktoś ma marne głośniczki i słabiutką kartę dźwiękową to nie zauważy różnicy między różnymi odtwarzaczami i różnymi kodekami używanymi do odtwarzania dźwięku ale jak ktoś ma porządną kartę dźwiękową na dobrym układzie i to podpięte do wzmacniacza z dobrymi kolumnami (lub ma słabą kartę ale przynajmniej dobry wzmacniacz i kolumny) to zauważy nawet różnicę w odtwarzaniu tego samego pliku na różnych kodekach.

I w tym miejscu trzeba napisać że pod względem jakości dźwięku kodek ffdshow używany w wielu paczkach kodeków lite oraz bazujący na tym samym kodzie odtwarzacz VLC nie dają sobie rady.

Dlatego jeśli jakość dźwięku ma znaczenie to przy wyborze odtwarzacza trzeba sprawdzić czy odtwarza on na jakim własnym kodeku (najpewniej bazowanym na ffdshow) czy używa kodeków systemowych a jak dostarcza własny zestaw kodeków to warto sprawdzić co dokładnie dostarcza.

Ja osobiście do odtwarzania muzyki używam najnowszego ALLPlayera (do filmów zresztą też go używam) który odtwarzając na odpowiednich kodekach daj dobrą jakość dźwięku, ma on np wizualizacje dźwięku ale niektórym z moich znajomych brak funkcjonalności biblioteki której w nim nie ma (mi osobiście ta funkcjonalność potrzebna nie jest).

Wszystko zależy jak kto używa odtwarzacza, jakie pliki nim odtwarza i jakie funkcjonalności są mu potrzebne.

Osobiście używam foobara2000 - niektóre skórki/kompozycje (czy jak to się tam nazywa) są naprawdę ładne (nie widziałem takich przy AIMP-ie), bardzo szybko wstaje,

Ja się podpisuję rękami i nogami pod wypowiedziami, które polecają odtwarzacz foobar2000. Po wieloletnich przygodach z winampem odkryłam to cudo i jestem zachwycona, polecam gorąco wszystkim znajomym i oni też podzielają moją opinię :slight_smile:

Ja tez polecam FOOBAR a do Video SMPlayer :smiley:

Foobara nie polecam, raz go zainstalowałem a on zrobił mi bajzel w kodekach.

Co do odtwarzaczy argumenty @Scriptera są dla mnie najlogiczniejsze. Sam próbowałem wielu ale od dawna używam WinAmpa i jestem zadowolony(wbrew temu co niektórzy o nim wypisują). Parafrazując, myślę że z odtwarzaczem jest jak z d… , każdy ma swoją :stuck_out_tongue: . Każdy wybierze swój i będzie go chwalić :slight_smile: .