Który pc jest lepszy

Witam, mój kolega ma zamiar kupić nowy sprzęt. Ma na oku dwa komputery do wyboru. Który waszym zdaniem jest lepszy pod względem wydajności i ceny ?
Z góry dzięki za odpowiedź.


Żaden z tych, pierwszy zestaw z CPU AMD poprzedniej generacji, niewiadoma płyta, niewiadomy model i konfiguracja pamięci RAM, tak samo jak dysku i zasilacza. W zestawie z CPU Intela podobnie, poprzednia generacja procesora, niewiadoma płyta, niewiadomy model i konfiguracja pamięci RAM, nieznany model dysku i zasilacza, a do tego jeszcze ta słaba karta grafiki. Lepiej jest złożyć coś samego z sensownych podzespołów, tym bardziej że spadły w ostatnim czasie ceny dysków SSD, pamięci RAM i kart graficznych.

Do tego na ten wątpliwej jakości zestaw kolega będzie miał maksymalnie 2 lata gwarancji, a w przypadku zakupu poszczególnych podzespołów nie dość, że gwarancja będzie dłuższa to jeszcze cenowo w promocji można coś wyrwać bez konieczności ograniczania się do jednego sprzedawcy.


Żaden. te konfiguracje są do d…

Jeśli już to wybierz z tych:

Brak danych w tych zestawach.
Modele płyty, RAM, dysku, czy jest w tej cenie system i jaki, jakie chłodzenie, zasilacze.
Do czego mają służyć?

Komputer ma głównie służyć do nauki, a dokładnie do programowania, bo mój kolega chodzi do szkoły informatycznej. Moim zdaniem najlepszy komputer byłby ze średniej półki, który będzie w dobrej cenie. Też byłoby fajnie, gdyby kolega mógł na tym komputerze odpalić nowszy tytuł do gry. Jeśli uda się stworzyć taki kompromis, to byłby bardzo zachwycony.

Dziękuję za ostrzeżenie. Rzeczywiście masz rację, informacje w sprawie podzespołów są szczątkowe. Kolega dostał ulotkę w media expert i pracownik „doradzał”, żeby wybrać pc spośród wybranych przez niego komputerów.

Co do samodzielnego złożenia pc - dziękuję za sugestię, ale kolega wolałby kupić złożony komputer.

Dzięki za opinię. Sprawdzę Twoje oferty. Jeśli masz inne oferty godne uwagi, to będę bardzo wdzięczny za podesłanie.

A jaki budżet? I czy potrzebuje dedykowanego gpu? Jeśli nie, to można zrobić tak:


Mam taki komputerek jak wyżej, jest jeszcze wersja z i7. To opcja bez systemu. Jeśli do nauki programowania to wystarczy. Wrzuci sobie tam jakiegoś linux’a, windowsa może wrzucić do maszyny wirtualnej. Dwa dyski, ale wedle uznania, ja u siebie mam 3 (2x nvme i satowy) i czekam na ramy. Początkowo kupiłem z 16G ramu ale idą mi dwie kości po 32G, komputerek obsługuje do 64G w maksie i 3200MHz (chyba PC4-25600).

Poniżej wersja z i7-11700 i win11 pro za ~4300:

Dzięki za wysłanie linku oferty, bardzo ciekawy pc - może ja go w przyszłości kupię do pracy ? :smiley: Razi mnie jedynie brak karty graficznej i komputer na dłuższą służy do pracy biurowej, a kolega z pewnością chciałby raz na jakiś czas zagrać w jakąś grę.

Co do budżetu, to kolega ma do dyspozycji mniej więcej 3700,00 złotych.

Jeszcze raz dzięki za pokazanie oferty :wink:

Silver Monkey X Battlestation ARGB i5-10400F/16GB/1TB/RTX3060 - Desktopy - Sklep komputerowy - x-kom.pl Sprawdziłem Twoje oferty i znalazłem ten komputer z intelem (link powyżej). Oferta jest przekonująca i pewnie ten komputer zostanie przez nas zakupiony. Dzięki za wysłanie oferty :slight_smile:

Zobacz jeszcze to:

a co sądzisz o tym pc z mediaexpert ? https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/komputery-pc/komputery-stacjonarne/komputer-acer-nitro-50-n50-640-i5-12400-16gb-ram-512gb-ssd-geforce-rtx3060ti?fbclid=IwAR21yNdzpTag1pNJ-w2yzaLgLQ_O7CZQZyACsXQGMUOa8Q8Z-erk23SH9n0 Niestety tu dane też nie są pełne względem płyty i zasilacza, ale porównałem parametry z tym pc Silver Monkey X Battlestation ARGB i5-10400F/16GB/1TB/RTX3060 - Desktopy - Sklep komputerowy - x-kom.pl i wydaje się, że pierwsza oferta ma nieco lepszy procesor i kartę, z góry dzięki za odpowiedź.

Asus miał też serię chyba PN z ryzenem. MSI i Intel miały jakieś małe modele z nvidią.

Mediaexpert sobie odpuść, od nich co najwyżej można tv kupić.

A co sądzisz o tym pc Acer Nitro 50 R5-5600G/32GB/512+1TB RTX3060Ti - Desktopy - Sklep komputerowy - x-kom.pl jest droższy o dwie stówki, ale pod względem podzespołów cenowo raczej wypadają lepiej od poprzedniej oferty, którą mi podesłałeś ( Silver Monkey X Battlestation ARGB i5-10400F/16GB/1TB/RTX3060 - Desktopy - Sklep komputerowy - x-kom.pl ) .

Można zrezygnować z dysku mechanicznego i zmniejszyć RAM do 16GB, wtedy będzie 400 taniej.

Ok, dziękuję za słuszną uwagę.

Myślę, że można zamknąć wątek. Bardzo mi pomogliście. Dziękuję z całego serca wszystkim, którzy byli zaangażowani w pomoc, pozdrawiam :slight_smile: