Który pilot pc lepiej wybrać?

Witam zastanawiam się nad kupnem pilota do komputera, i stoję przed wyborem dwóch:

http://allegro.pl/pilot-do-komputera-lu … 80426.html

http://allegro.pl/pilot-pc-laptop-stero … 67101.html

zastanawiam się miedzy tymi modelami które z tych dwóch polecacie?? Z góry dzięki za odpowiedzi pozdrawiam :smiley:

Ten drugi wydaje się bardziej uniwersalny (wydaje się mieć większe możliwości) i niezaprzeczalną jego zaletą jest to że odbiornik ma wtyczkę na kablu co umożliwia umiejscowienie go w miejscu gdzie będzie dobrze odbierał sygnał.

Poza tym działa zarówno na XP, Vista jak i na win 7 no i jest tańszy.

Z kolei ten pierwszy jest mały (sądząc po fotce z ręką w tle nawet bym powiedział że zbyt mały), ma klawisze membranowe (niższe od tradycyjnych gumek w pilotach).

Jego wadą jest to że odbiornik ma tyczkę usb na stałe więc będziesz musiał użyć przedłużacza usb aby umieści go w miejscu gdzie będzie miał dobry odbiór (przy laptopach może ma to mniejsze znaczenie bo zwykle mają usb blisko przodu ale przy stacjonarnym to już poważna kwestia), działa tylko na vista i win 7 (nie napisali nic o XP więc może w XP być z nim problem) no i jest droższy.

Oba piloty działają na podczerwień (IR) więc żaden nie zyskuje tym przewagi, poza tym przy żadnym nie napisali o kompatybilności z Linuxem więc jeśli byś chciał go używać pod tym systemem to raczej nic z tego.

Nie kieruj się też podanym w opisach zasięgiem bo jest to w dużej mierze zależne od ustawienia odbiornika a przy właściwym jego ustawieniu oba powinny mieć wystarczający zasięg.

Osobiście bym raczej zastanowił się nad adapterem bluetooth (o ile takiego nie masz) i jakimś pilotem na bluetooth.

Albo możesz jeszcze poszukać pilota działającego na falach radiowych (RF, koniecznie z odbiornikiem).