Który plan zasilania wybrać ? (windows vista,7,8)


(cremik1) #1

Jak to jest z tym planem zasilania.

ZRÓWNOWAŻONY- czy jest to plan uniwersalny że jeśli gram to komponenty które są potrzebne w grze czyli procesor,karta graficzna itd dostają maksymalna ilość energii oraz pracują na maksymalnych obrotach a reszta sprzętu który jest w tej chwili nie potrzebny przechodzi w stan uśpienia coś takiego adaptującego się do aktualnie wykonywanej czynności czyli gram to procesor leci 100% a gdy odejdę od kompa to dajmy na to 10% ?

WYSOKA WYDAJNOŚĆ-wszystko leci na pełnych obrotach nie zależnie czy coś się robi przy kompie czy nie dodatkowo się przegrzewa i zużywa oraz bierze więcej prądu ?

OSZCZĘDZANIE ENERGII- chyba plan tylko dla netbooków i laptopów ?

Czy ktoś to wreszcie może mi wytłumaczyć bo jedni mówią że wysoka wydajność jest dla stacjonarnych pecetów a pozostałe dwa dla netbooków i laptopów ?


(Marcinch7) #2

Zrównoważony najlepszy. Wydajność tylko prąd marnuje.


(Conclusion) #3

Na początek należy zadać sobie pytanie?

Do jakich celów czyli po co kupił{e}am komputer lub laptopa?

Nieważne jakie parametry posiada komputer , oczywiście wszystkim zależy aby działał dobrze,czyli szybko, miał dobra grafikę , wyraźny czysty obraz na ekranie ,aplikacje i wszelkie programy typu office działały na- klik- czyli nieważne jakie mam łącze internetowe klikam i już jest -czy to strona internetowa czy arkusz biurowy z mego office.

Maksymalne wykorzystanie możliwości komputera, także laptopa to ustawienie -wysoka wydajność, także opcje graficzne czyli jaskrawość i kontrast.

W laptopach na przykład jeżeli wiemy ze będzie musiał jak najdłużej działać na bateri po prostu w miarę potrzeby zmieniamy na tryb oszczędny.

Wysokie pobieranie prądu? to odnosi sie do pracy na bateri! !!

Ale czy po to kupiliśmy laptop aby patrzeć w ciemny ekran i czekać minute na załadowanie się aplikacji?

Gry a ustawienia - jedynie wysoka wydajność daje szanse ze wszystkie gry ; pójdą; na komputerze czy laptopie.

Aby wykorzystać maksymalnie możliwości komputera czy laptopa w grach, należy posiadać system security jak na przykład Comodo internet security oraz wiele innych ,ktore posiadają moduł gier. Co to oznacza?

Oznacza to nic innego jak to ze system jaki obsługuje komputer czy laptop zostaje ustawiony na najniższe z możliwych ustawień automatycznie. Windows 7 zostaje na czas używania gry ustawiany do stanu windows basic -czyli podstawowego ustawienia grafiki , znikają wszystkie dodatki typu aero czyli te wszystkie bajery które widzimy na przykład na pasku zadań w aero… Ta cala zaoszczędzona para która dotychczas szła w obsługę systemu zostaje skierowana na poprawę wydajności w obsłudze danej gry. Poza tym system security z ta opcja wyłącza w swych ustawieniach wszelkie możliwości które mogą nam przeszkadzać,czyli swe własne powiadomienia,chmurki itp.Spokojnie cała siła procesora i karty graficznej zostaje szkierowa na obsługę gry.

Vista szczególnie dużo ;pary; zabiera procesorowi i karcie graficznej ,strasznie ;muli; każdy komputer nie mówiąc o laptopie.Dlatego maksymalna wydajność ,bardzo podniesie efektywność pracy na tym systemie.

Ustawienia maksymalna wydajność są specjalnie polecane kiedy posiadamy komputer lub laptop ze słabszymi procesorami lub kartami graficznymi.


(rgabrysiak) #4

Najlepszy pod jakim względem? Idąc tym tokiem rozumowania - oszczędny najlepszy, reszta tylko baterię marnuje.

Na podstawie własnych doświadczeń mogę stwierdzić że plan zasialnia najlepiej dostosować do pracy którą aktualnie wykonujemy i do tego czy pracujemy na zasilaniu sieciowym czy baterii.

W skrócie można powiedzieć że:

Plan “oszczędzanie enerii” fakt najczęściej stosowany przy pracy na baterii ale nic nie stoi na przeszkodzie aby korzystać z niego na codzień przy mniej wymagających zadaniach.

Plan “zrównoważony” najczęściej stosowany do pracy na codzień.

Plan “wysoka wydajność” wykorzystywany gdy chcemy wykorzystać wszystkie dostępne zasoby sprzętowe.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby każdy plan dostosować do swoich indywidualnych potrzeb.


(Marcinch7) #5

Najlepszy pod tym względem że zamiast marnować prąd/zasoby komputera, przydziela je dynamicznie. Przy żadnej grze FPS nie wzrosną nawet o 1 gdy przełączysz się z Zrównoważonego na Wysoką wydajność.