Który podzespół jest przyczyną głośnej pracy komputera?

Witam. Pytanie moje jak w temacie. Mój sprzęt: procesor - QuadCore AMD Phenom x4 2200 MHz, ATI Radeon HD 5700 1024 MB, zasilacz no name :(. Czy to możliwe że to tylko ten zasilacz tak hałasuje? Bo chyba reszta podzespołów nie ma tu nic do rzeczy. Jeżeli to tylko zasilacz to podrzućcie jakiś ciekawy zasilacz odpowiedni do mojego sprzętu. Zaznaczam żeby był dość tani i cichy :slight_smile: Pozdro all :slight_smile:

Jeśli chodzi o zasilacz to proponuję: XFX Core 450W 135mm 80+ SLI PSU dobry zasilacz z dużym wentylatorem co przekłada się na mniej hałasu generowanego przez wentylator.

Co do problemu wróżką nikt nie jest, ale stawiam, że w tym przypadku BOX’owy wentylator od chłodzenia procesora hałasuje. Najlepiej będzie jak otworzysz obudowę i sam dokładnie posłuchasz co najbardziej hałasuje :stuck_out_tongue:

Wentylator na procesorze wygląda normalnie jak zwykły wentylator ale sęk w tym że jakoś nie mogę dojść jak się przysłuchuje a jest możliwość że ma w ty swój udział obudowa? Co do zasilacza to właśnie o to mi chodziło. Wydajny i nie drogi. Mam nadzieję że też jest cichy. :slight_smile:

witam,u mnie przyczyną hałasu i to bardzo dużego był dysk twardy. Oddany do reklamacji.

O tym nie pomyślałem. Sprawdzę. Dzięki za podpowiedź.

a moze wentylator na grafice?

ale jezeli nie to zasilacz…

Zasilacz, grafika, albo proc. Innej możliwości nie widzę.