Który procek Intela czy AMD?

(Jakim2400) #1

Witam

Mógłby ktoś zaproponować jakiś wydajny procek w wyżej wymienionych firm :stuck_out_tongue: i napisać czy to prawda, że AMD produkuje słabsze Procki od Intela?

Mi się zdaję że Intel jest przereklamowany, ale nie wiem.

yo :lol:

(Micoud81) #2

tutaj masz rozpiskę osiągów procesorów montowanych w laptopach http://www.notebookcheck.pl/Mobilne-pro ... 344.0.html

(Konrad93) #3

Intel jest dobry gdy obrabiasz filmy, pracujesz na baaaardzo obciążających aplikacjach, tak to AMD nie jest gorsz a tańszy od prawię 80-100% :smiley:

(Alzajac1) #4

W większości wypadków AMD wyprzedza intela do puki nie podkręcimy intela a wtedy sytuacja diametralnie się zmienia :slight_smile: oczywiście mówimy o dwóch porównywalnych procesorach

(Jakim2400) #5

Trochę dokładniej bo nie sprecyzowałem swego pytania do końca chodzi tu bardziej o procki do notebooków :stuck_out_tongue: w Laptopach chyba się procka nie da podkręcić? czy da się ? :stuck_out_tongue: Czyli mówicie intel lepszy bo chcę kupić kompa i obczajam wszystko jedno po drugim :smiley:

(Darth ReX) #6

Nie, w laptopach się nie kręci, ale chyba intel Core wygrywa pod względem poboru prądu.

(Jakim2400) #7

jeszcze 1 lepsze Intel Core Duo czy Intel Core 2 Duo?

(Darth ReX) #8

Core 2 to procesory do stacjonarnych, a Core zwykły to mobilny procesor do lapków.

(Jakim2400) #9

a wiec trochę nie czaje, ale chyba zaczaję więc tu jest przykład pierwszy z googli :stuck_out_tongue_winking_eye:

" Core 2 Duo T5550" -> w toshibie

a Cytuję: " Core 2 to procesory do stacjonarnych , a Core zwykły to mobilny procesor do lapków.

http://www.nokaut.pl/laptopy/notebook-t ... emium.html

Więc Ocb? :stuck_out_tongue:

(Michal Kolatek) #10

C2D laptopowe i desktopowe to prawie to samo, w laptopach mniej grzeją i pobierają, a pochodzą z tego samego projektu.

Obecnie raczej lepiej wyda Puma od AMD, każdy rdzeń ma swoje napięcie, nie używany rdzeń zostaje całkowicie wyłączony.

(Jakim2400) #11

Tobi chciałeś walnąć jakiś link ale coś się spaliło, mógłbyś podać jeszcze raz?

A Compal to jest firma czy porostu tak zwany składak? :wink:

(Darth ReX) #12

On quote'ował twój link, Jakim2400...

(Himmak5g) #13

Compal to firma. Robi wszytskie podzespoły znanych marek. Jest najlepszy.

(Michal Kolatek) #14

Chciałem tą Toshibe zaznaczyć.

Firma i to jedna z większych składa sprzęt wielu innym, później Toshiba, HP czy inny dokleja swój znaczek za 500 zł

np

http://www.allegro.pl/item431028804_com ... _wifi.html

lub z serii FL92

(Maciej Szankin) #15

No nie wiem. Athlony64 gromiły p4, to dwujajowce są porównywalne, i tak jak wcześmiej koledzy pisali - dopiero przy podkręcaniu c2d pokaże pazur. Athlony średnio podkręcają się o 30% co nie jest rewelacyjnym wynikiem.

(Darth ReX) #16

...zwłaszcza, jeżeli intel potrafi się podkręcić o 90%...

(Jakim2400) #17

Kurde jak da się tak procek w intelu podkręcić ( pc stacjonarny :P) się zastanawiam czy nie kupić zamiast laptopa stacjonarnego :stuck_out_tongue_winking_eye:

A żeby zamówić Compala laptopa to musiałbym jakoś do nich napisać czy mają oficjalną jakąś stronę? a z kartą graficzną przeważnie dają w Compalach:

-G-FORCE 9600GT 512MB

-NVIDIA GeForce Go 8600GT 512MB

one spoko takie są :slight_smile: ? czy jak? że w każdym Compalu jedna albo druga siedzi :stuck_out_tongue: a i podstawa która lepsza z tych dwóch? 8)

(Darth ReX) #18

GF 9600GT to jest tak wywalona karta, że w ogóle...

A która lepsza - domyśl się..