Który procek lepszy?

Ten

Ten

czy

Ten

Mnie się zdaje że ten drugi ale nie jestem pewny więc proszę o pomoc w wyborze…

No jasne ze procesor amd athlon 939 w zyciu bym nie kupił socket 754 nie oplaca sie. to był tylko przejściowy socket.

wedlug mnie drugi jest lepszy :slight_smile: chociaz roznia sie tylko jadrem i tym ze ten drugi ma rozszerzenie instrukcji SSE3 :slight_smile: takie roznice zauwazylem

2 nowszy rdzeń

etam nieznacie sie

socket bez znaczenia kupujesz plyte DFI, ABIT, EPOX tylko (nForce)

Semprona 2500 64 bit za 230 zl jak sie niemyle, grosze doslownie

ma 1600 MHz (200x8) - nom.

UWAGA

  • patrzcie na L2 ma miec 256k i miec 64 bit rozszez.

No fajnie fajnie… ale jak w przyszlosci bedzie chcial wymienic proca?? Na s 754 procki maja produkowac juz niezbyt dlugo… Wiec ja bym lyknoł tego 2. Tym bardziej ze dwujajowe procki AMD wychodza tylko na ten socket (w przyszlosci bedzie to jeszcze wiecej nozek), ale o 754 nie ma mowy!! Pozatym Semron nie ma wbudowanego dwukanalowego kontrolera pamieci!! Wybor nalzey do ciebie ale ja bym bral dwojke :wink:

Więc dobrze wybrałem 8)

THX FOR ALL

McDracullo gdzie to wyczytales ze niema

wydajnosc na nim w Dualu jest na poziomie 5500-6500 w Everest (odczyt) czyli dual i kontroler dziala wysmienicie wszystko zalezy od modelu proca Sempron sam luknij na komputronik sa wersje 64 bit. i wersje zwykle sa wersje z 128k L2 bez HTT i 256k L2 z HTT>>>

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=93

sam zobacz

roznica miedzy Sempron 64 VS Athlon 64 to tylko mniejszy cache w sempie ktory praktycznie nic niedaje we wszystkich testach jakie sie robi widac to

nawet wiekszy cache wcale niepowoduje wzrostu wydajnosci a nawet spadek lukaj http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=93-3

ja tam czekam na chipset dla plyt glownych od ATI jak sie sprawdzi

na 64 bit moze bedzie wieksza rewelacja w OC niz z nForce2, 3

zobaczymy poczatki sa bardzo obiecujace

http://www.hardwarezone.com/articles/vi … =6&id=1672

greghS no zawsze wydawalo mi sie ze nie ma kontrlera w dualu… ale widac ze sie mylilem… Ja i tak brał bym 2 (A64 Venice :P)

McDracullo ja niemusze, juz wybralem hehe

VENICE THE BEST - jednak

no coz za wysokie OC sie placi jednak z Sempem wcale niejest zle praktycznie wydajnosc = lub nieznacznie na korzysc Athlona 64

wszystko zalezy od gotowki jaka posiadamy

zwracam chonor 754 jest (jednokanałowy) ale dziwne to bo wydajnosc odczytu/zapisu identyczna z Athlon 64 parodia troche

czyzby znowu troche sciema jak w Dual przy socket A

:smiley:

Mimo wszystko biorę Venica chciałem się tylko upewnić czy dobrze wybrałem podstawka bardziej przyszłościowa szczególnie dla dwu-jajowców :smiley: :smiley:

A teraz z innej beczki któą płytę główną??

Ta ma SATA

Ta tańsza lecz ma SATA 2

Szybkość dysków na Sata2 jest 2x większa niż na “Jedynce” - teraz serio nie wiem co wziąźć…

RamzesGTS pod tą na Via nie wsadzisz dwu-jajowca :slight_smile:

Oczywiście kupuj płytę z SATA II - nie musi to być akurat ta.

JN jaką polecasz oczywiście żeby nie była za droga

Bierz tą:

:arrow:Gigabyte GA-K8N Ultra-SLI nVidia nForce4-SLI

Lub jak nie masz funduszy, to polecam również bardzo dobrą:

:arrow:Gigabyte GA-K8N Ultra-9 nVidia nForce4 Ultra

RamzesGTS

A do jakiej ceny chesz ta płyte głowną??

400-600zł

W takim razie bierz:

:arrow:Gigabyte GA-K8N Ultra-SLI nVidia nForce4-SLI

Chyba, że jesteś w stanie wyłożyć dodatkowe 50 zł, to kup tą:

Gigabyte GA-K8NXP-9 nVidia nForce4 Ultra

I właśnie wziąłem tę płytę z SLi, mam jescze jedno pyutanie czy Ten zasilacz jest dobry ??

Tak, jest dobry, aczkolwiek na twoim miejscu wziąłbym ten:

COLORSit GOLD SILENT 450W 12cm

Sam, mam go od roku i jestem bardzo zadowolony z zakupu.