Ktory procek lepszy?

mam dylemat odnosnie wyboru procesora w laptopie

  1. Intel Pentium M 750 1.86GHz, Cache L2 2MB, FSB 533MHz

lub

  1. Intel Centrino CoreDuo 1.66GHz, Cache L2 2MB, FSB 667MHz

prosze o wasze opinie

ps. co sadzicie o laptopach Fujitsu?? moze ktos z Was jest posiadaczem laptopa tej firmy (LifeBook seria S) i moglby wyrazic swoja opinie

pozdro

Moim zdaniem bardziej przyszłościowy,ale nie patrz tylko na procek,patrz na wyposażenie,kartę grafiki,matrycę i resztę - czyli na całość lapa.

Poczytaj tutaj i rzuć problem:

http://forum.laptopy.info.pl/viewforum. … 824af1cf29

oczywiscie, ze patrze na reszte wyposazenia. oba te laptopy maja takie samo wyposazenie (512ram, DVD-SuperMulti, 80GB ultra DMA100 S.M.A.R.T., 14,1’ XGA Super Fine TFT) tylko roznia sie procesorami dlatego chcialem sie kogos poradzic:)

dzieki

czekam na wiecej opini

Również brałbym tego.

ktora konfiguracje byscie wybrali (do laptopa!!):

Intel Pentium M 760, 2.0GHz, cache (L2) 2MB, 533MHz

1GB DDR2 533 SDRAM

AMD Turion 64 ML - 40, 2.2GHz, cache (L2) 1MB

512MB DDR 333 SDRAM (ewentualnie dodalbym dodatkowe 512MB)

z gory dzieki za odp.

zdecydowanie za Intel Centrino :wink:

Złączono Posta : 25.04.2006 (Wto) 14:52

wziąłbym

A Turion ni eb pracuje na FSB 200? (wtedy pamiątki dla pełnego wykorzystania na 400) :roll:

Ja bym brał raczej turiona 64 :wink: no i 1GB ramu.

no wlasnie, sa zwolennicy obu producentow… i jak tu podjac ta wlasciwa decyzje… :slight_smile:

w opisi bylo napisane, ze jest na 333MHz

zależy jakiego … ja bym teraz brał DDR2 :wink: są zdecydowanie szybsze niż DDR’y

Wsadź do Turiona 64 DDR2 :wink: Jesli chcesz wsadzić DDR2 to musisz wziąć Intela… ale to że pamięci są szybsze nie znaczy że cały zestaw bedzie szybszy…

Złączono Posta : 25.04.2006 (Wto) 16:48

Za pclab. Więc lepiej wziąć pamiątki PC3200 (400MHz).

Intel ma tez 2MB cache i szyne 533MHz, czyli plus dla intela, prawda?

DDR2 bedzie pobieralo chyba wiecej energi, co oznacza krotszy czas pracy na baterii - minus

Turion ma 400 i doskonale daje sobie rade z tym Intelem… :wink: :stuck_out_tongue:

Intel w przeciwieństwie do Truriona nie ma 64 bitowych instrukcji.

nie wiem czy te 64bity przydadza mi sie na 32 bitowym systemie operacyjnym (nie znam sie za bardzo). z drugiej strony chcialbym tego laptopa pouzytkowac przez kilka lat wiec moze te 64 bity w przyszlosci by sie przydaly… hmmm

DDR2 pobiera 1.8V a DDR ~2.6V :slight_smile: Więc na odwrót :slight_smile:

Zarówno linux jak i windows sa już od dawna w wersjach 64 bitowych.

Jeśli chcesz korzystać kilka lat tego laptopa bierz 64. Jeśli nie dziś to jutro z tego skorzystasz.

32-bitowy Windows też na procku nowej generacji zadziała.

tak wiem ale martwi mnie troche to, ze on sie mocno grzeje, mocniej od intela i nie wiem czy do laptopa bedzie to dobre rozwiazanie

bierz 2. Intel Centrino CoreDuo 1.66GHz, Cache L2 2MB, FSB 667MHz.