Który procek lepszy?

cche wymienić podzespoly komputerowe, mam takie pytanko. Który procesor lepszy?

PENTIUM 4 D820 2,8GHz S775 BOX

czy:

Intel Pentium4 650 3.4GHz/800FSB/2MB BOX

Z góry dziękuje za opinie, pozdrawiam! :slight_smile:

PENTIUM 4 D820 2,8GHz S775 BOX to procesor przyszłościowy jego możliwości w pełni wykorzystasz za ok 1,5-2 lat. Natomiast Intel Pentium4 650 3.4GHz/800FSB/2MB BOX to super wydajny CPU ale mi było by szkoda kasy.

Trudny wybór,ale sądzę że ten jest bardziej przyszłościowy i kiedyś faktycznie programy wykorzystają te dwa rdzenie procka.

Wrzuć sobie problem do googli i poczytaj.

http://www.google.pl/advanced_search?hl=pl

dzięki za wszystkie odpowiedzi! Bardzo przyda mi się wasza opinia przy kupnie procesora, pozdrawiam! Jeszcze raz dziękuje :stuck_out_tongue:

Przyszłość to programowanie współbierzne,na razie dwa rdzenie wykorzystują tylko programy do grafiki 3D i do obróbki filmów,operacje kodowania i dekodowania filmu przebiegają szybciej jeśli masz dwurdzeniowy procesor,dodatkowo Pentium D ma duży zapas mocy,zwykłe Pentium 4 to nietrafiona architektura i ok 30 stopniowy potok,oczywiście dwa rdzenie są oczywiście drogie,czytałem,że Intel ma połączyć rozwiązania Pentium 3,konkurencyjnego Athlona i tak wytwarzać nowe procesory

Intel Pentium4 650 3.4GHz/800FSB/2MB BOX

Ten procesor jest na 3 miejscu w rankingach procesorów a pozatym ja mam go i sie bardzo dobrze sprawdza.Lecz zamias tydawac 1000 zeta na ten procesor to bardziej warto kupic Procesor dwurdzeniowy Intel Pentium d 805 (2,66 Ghz x2 2x1MB cache L2) za 560 zł i plyte główna za 300 zł zestaw chłodzacy za 40 zł razem 900 zł. Wiec jak Uważasz ? :lol:

najlepszy będzie Pentium D 920 ale z jego zakupem poczekałbym do konca kwietnia ma staniec o 200zł (obecnie kosztuje 1000zł)

Ja kupiłem pentium D 920 2.8GHz na szynie 800 i 4 mega cache’u. Istotnie jest to inwestycja na przyszłość bo obecnie nie udało mi się tego procka spocić :stuck_out_tongue: Maksymalna temp. 30 stopni po 3 godzinach ostrego grania na standardowym coolerku. Ten procesor pokaże co potrafi dopiero w grach wykorzystująchych 64 bitowe procki

805 to bubel

super technolgia w najtanszym wydaniu , takie nie wiadomo co , tego to juz w ogole nie ma sensu teraz brac

ja bym wzial 1 rdzeniowca , a za 2 lata potanieja 2 i wymienil o ile bedzie ci brakowalo mocy np.

sam kupielm a64 3000 i jak cos przesiade sie na x2 kiedy to bedzie juz mialo sens :slight_smile:

bubel który miażdzy twojego A64 w każdym zastosowaniu

11493.png

11497.png

11498.png

11499.png

11500.png

11509.png

11501.png

11506.png

EDYCJA

Dodam tylko że do testów pod Intela użyto płyty Asus P5LD2 oraz pamieci DDR2-667 4-4-4-15 a dla procków AMD użyto pamieci OCZ PC3500 DDR 2-2-2-7 :wink: (widze tu lekką niesprawiedliowsc) oraz płyte z chipsetem NForce 4 ULTRA (ASUS A8N-SLI Deluxe)

no jakos nie widze zeby miazdzyl go wszedzie :slight_smile:

rendering - racja bo program korzysta z 2 rdzeni ale takich programow i to specjalistycznych jest malo

w ogolnym rozrachunku na pewno nie miazdy bez przesady , poza tym ja tylko mowie ze 805 to ostatni 2 rdzeniowy prock jaki bym bral - ma ogolnie slabe paramtry poza tym ze ma 2 rdzenie

chłyt makłetingowy jak to jeden pan z kabaretu mowil :mrgreen:

A ja chciałem tylko zauważyć że może i miażdży a64, ale to zupelnie inna technologia. Gdyby porónać takiego samego AMD to wyniki były by inne.

bubel który miażdzy twojego A64 w każdym zastosowaniu

ale może zauważyłeś mała różnice w cenie ?? około 500zl

:twisted: :twisted: między A64 3000+ a tym pentiumem D 820 :twisted: :twisted:

EDIT

sorka nie dopatrzylem ze to chodzio o 805 ale i tak jest droższa

Ale my mowimy o 805 a to roznica jest nieco mniejsza ;]

dokuadnie tak :wink:

Wszystko już powiedziano OTY - kosmos.