Który procek wybrać

Powracam jeszcze raz (mam nadzieję że ostatni) z pytaniem o u nowocześnienie komputera. Płyta MSI B150 gaming M3. Wymieniona została karta graficzna i obecnie jest GeForce 1660 Ti z 6GB, komp ma 8 GB ram i obecnie procesor i3 3 generacji. Pora na zmianę procesora.

W posiadanych przez dziecko pieniądzach można kupić jakieś i5 7 gen, albo i7 6 generacji. Który lepszy będzie ?

I7, i5 jest wielowątkowo słabsza, a 8 wątków to w sam raz na minimum współczesne.
Wybierz najtańszy, jaki z tej listy znajdziesz. Dłubanie w detale i +/- 10% za 2x wyższą cenę nie ma sensu. :slight_smile:

MSI Polska

1 polubienie

Zaje…sta porada ale Ty bredzisz gościu. Wytrzeźwiałeś po Sylwestrze czy jeszcze?
Podstawą doboru CPU do platformy jest zastosowanie komputera np. gry, multimedia, projektowanie grafiki itp. Ważny jest budżet jaki osoba przewiduje na zakup CPU i obecna platforma sprzętowa. Twoja porada nic wartościowego nie wnosi tylko zniechęcasz autora do dalszych poszukiwań. Swoje mądrości to może lepiej zachowaj dla siebie.

Gdybyś prześledził wcześniejsze wątki zakładane przez @macminik, z pewnością doszedłbyś do odkrywczego wniosku, że autor jest na końcu swojej drogi - zwłaszcza. że podkreślił to w pierwszym zdaniu padającym w tym wątku. A nie na początku. Nie potrzebuje rozwijać tematu, tylko go podsumować.

Twoja porada nic wartościowego nie wnosi

A co wniósł Twój post?

Coś mi tu nie pasuje. Jaki to jest model procka?

A sorki… i3-6100 to 6-ta generacja

Mój post wniósł tyle co i Twój. Co z tego że autor wraca tu kolejny raz, to co nie należy mu się konkretna odpowiedz tylko jakieś dywagacje +/-. Słaby procesor z tej listy już ma, nie każdemu potrzebne 8 rdzeni. Może 4 jajka w sam raz wystarczą. Ktoś zdefiniował jego potrzeby czy o razu włączył się tu co poniektórym tryb mega mózgów?

Tyle, że @macminik dostał konkretną odpowiedź od @anon7248146. Jest o tyle sensowna, że również się pod nią podpisuję.

Czyli najlepiej jakby się pozbył platformy tak? Też mi porada.

Nie. Odpowiedź jest w drugim poście tego wątku.

Jeżeli miałby kupić nową i7 za ~~ 1000 zł, to tak. Lepszy Ryzen 3100, natomiast w sytuacji autora każda I7 używana będzie dobra, oczywiście K będzie lepsza, T słabsza, ale nie ma sensu dopłacać 300 zł do literki. :slight_smile: Kupić to co będzie tanio i jest na liście zgodności, nie ma sensu szukać drugiego i trzeciego dna. :slight_smile:

Według mnie, jeżeli budżet pozwala, warto kupić nową płytę, i walnąć i5-tkę 9400F (580zł), super wydajna, jedyny mankament to brak integry.

Ale skoro autor tematu kupił GTX 1660 Ti to nie trzeba się o to martwić. Wymiana płyty i procesora to koszt ok. 1000zł, zakładając że płyta to jakieś 300zł.

Można też ten koszt zredukować np. kupując i3-10100F(400zł), wydajność jest na poziomie i7 7-generacji (o ile to nie i7-ka 7-generacji :wink: ), a koszt wyniesie ok. 700-800zł. Można kupić również używaną płytę i/lub procesor, wtedy koszt wyniesie 500-600zł.

A gdyby wybierać pomiędzy i5 7-gen a i7 6-gen to bym wybrał tą i7kę.

O to chodzi o konkretne odpowiedzi a nie dywagacje i filozofowanie, nie każdy zaglądający tu na forum ma pojęcie o czym piszecie. Da się prościej, jaśniej tylko trzeba chcieć. To jasne że nowy CPU na tą platformę jest bez sensu, nie o to chodzi, chodzi o zdefiniowanie potrzeby tego człowieka, budżetu na modernizację, do czego ma służyć komputer. Procesor jest kupowany z myślą o graniu non stop w gry czy tylko sporadycznie. Może 800 zł na nowy i7 to jednak za dużo dla autora ? Nikt nie pyta każdy wali, siekierą jak leci.

Zadałeś sobie trud, żeby przeczytać wcześniejsze wątki @macminik? W nich masz wszystko podane na tacy i wyjaśnione. Nie ma potrzeby wałkować temat jeszcze raz.

Dlatego też @anon7248146 i (tak myślę) ja podaliśmy konkretne odpowiedzi a nie dywagacje i filozofowanie. Bez urazy, ale jedyny tu filozofujący to ty.

Dlatego też podałem tańsze alternatywy choćby używana i3-10100F i płyta, koszt to około 500zł, przy nowym procesorze i używanej płycie.
A po drugie to i5 i płyta.

Litujesz się nad nim a litujesz…

Podajemy propozycje, co do czego się przyda, a autor sam wybierze. Ty to byś pewnie 100 pytań zadał przed odpowiedzią na “Ile to 2+2?” i każde zaczął od “To zależy, bo” :wink:

Kłamstwo. 2rdzenie/4wątki często daja radę jeśli ma się internet i parę rzeczy wyłączy.

… z 1660TI :slight_smile: ?
Też miałem w starym 2/4 i było OK, ale tylko do biura, a gry pomińmy milczeniem. :slight_smile:

Jak pisałem swój komentarz twoich opcji jeszcze na forum nie było. Zaczynacie kminić i pojawiają się wreszcie konkrety bo ktoś Wam zwrócił na to uwagę, zmusił do wysiłku. Normalnie byście olali człowieka i tyle w temacie. Filozofów to Nam na forum nie potrzeba, w rządzie ich kurde pełno i nic dobrego z tego nie ma tylko wkur…nie w narodzie. Pohamujcie swoje zapędy i więcej szacunku do innych użytkowników korzystających z tego forum. Pozdrawiam.

Jak narazie, to przeklinając TY nie masz do nas szacunku na tym forum.
A jak @anon7248146 napisał swój konkret twoich opcji jeszcze w tym wątku nie było, więc nie pisz, że to przez Ciebie zaczęły się pojawiać konkretne propozycje.

Ty jako świeżak nie wiesz nawet z kim rozmawiasz, a starasz się wprowadzać porządki? :joy: