Który procesor i laptop?


(system) #1

Witam. Nie wiem, który wybrać procesor i3-370M (2.4 GHz, 3MB cache) czy i3-2330M (2.2 GHz, 3 MB Cache)? Który jest lepszy?

Tym samym chodzi o wybór laptopa:

http://www.komputronik.pl/product/12631 ... edaz.html#

http://www.komputronik.pl/product/13704 ... 02PL_.html


(rgabrysiak) #2

Porównanie procesorów:

http://www.notebookcheck.pl/Mobilne-pro ... 344.0.html

A z dwóch podanych ciebie laptopów wybrałbym chyba Samsunga, Dell jest sprzętem poserwisowym więc nie wiadomo czego można się po nim spodziewać.


(system) #3

Ale coś tam tylko wymieniali w związku z ryskami jakimiś. Z drugiej strony dell ma większą przekątną. Ale czy jest to zaleta?


(rgabrysiak) #4

Samsung ma według testów nieznacznie lepszy procesor i lepszą kartę graficzną. Widać że jest to nowszy model niż Dell, a czy większą matryca jest zaletą - dla jednych tak, dla innych nie.

Z tego co warto zauważyć w modelu Samsunga nie widzę m.in Bluetooth i kamerki, może to brak w opisie a może ten model faktycznie ich nie posiada.


(system) #5

Ma kamerę i Bluetooth. Jak porównywałem sam te dwa laptopy to wyszło, że dell ma odrobinę lepszy procesor . A wiesz może do ilu RAM można powiększyć ( w przyszłości ) te oba komputery?


(rgabrysiak) #6

Ile maksymalnie ramu obsługują w/w laptopy niestety nie wiem. W testach na stronie którą podałem ci wyżej, procesor jak i karta graficzna są nieco lepsze w sprzęcie Samsunga.

Wybór należy jednak do ciebie.


(system) #7

Dzięki za odpowiedź. Jak na razie jestem bardziej przekonany na Samsunga. Dell jest trochę za duży (chyba)