Który procesor jest lepszy?

Nie orientuje się za bardzo w procesorach. Możecie mi powiedzieć który procesor jest lepszy :

AMD OPTERON 165 Socket 939, 2 MB Cache

czy

AMD ATHLON 64 X2 4200+1MBCache TOLEDO DWA RDZENIE Socket 939

Wiem że na tym forum są fachowcy którzy znają się na rzeczy.

Opterony to procesory serwerowe, do celów domowych nieprzydatne. W Twoim przypadku optymalny będzie drugi procesor z tym, że dwurdzeniowce są na sockecie AM2 a nie 939. Model, który podałeś to już staroć z tamtego roku

to nie prawda

http://allegro.pl/item242715808_amd_ath … zenie.html

Piszesz o modelu z TAMTEGO ROKU a inwestowanie w socket, który wymarł jest delikatnie mówiąc pozbawione sensu

ja piszę jakie są fakty a ty wprowadzasz w błąd autora postu. nie odnosiłem się do opłacalności zakupu takiego procesora, jednak że z treści 1 postu można wywnioskować że autor jego posiada płytę główną z s. 939 i chciałby kupić do niego nowy procesor i stąd jego pytanie o wydajniejszy pod ten socket.

Nigdzie w pierwszym poście nie ma informacji, że pytający posiada lub nie posiada płytę główną z socketem 939. On pyta, który jest wydajniejszy i na to pytanie dostał odpowiedź

jeżeli Kolega pyta się o 2 procesory na s939 to chyba logiczne, że ma płytę główną pod ten właśnie socket heh?

A poza tym fenikstomek pytał się o to który z tych procków jest wydajniejszy a nie o to czy są to szroty ew “starocie z tamtego roku” …

Jeśli chce przetaktowywać to absolutnie opteron.

Tak jak napisał Turkissh mam płytę na socket 939 i chcę kupić procesor na taką płytę.

Mariosti* napisał:

Nie znam się na tym i nawet nie wiem co to może znaczyć, podejrzewam że chodzi o podkręcenie prędkości procesora. Nie będę tego robił. Chcę kupić bardziej wydajny procesor.

Dlatego poprosiłem o poradę który z tych dwóch procesorów jest lepszy lub może ktoś zna inny lepszy procesor pod taki socket?

ten będzie wystarczający więcej nie inwestuj w tą platformę.

Zastanawiałem się nad zakupem płyty i procesora ale to by była zbyt droga inwestycja.

am2 ?? musiałbyś wymienić również pamięci oraz kartę graficzną.

Tak patrzyłem na AM2. Ale tak jak piszesz:

A na to mnie nie stać. Zresztą chodzi mi tylko o to aby płynniej chodził mi Windows. A po zakupie tego procesora wydaje mi się ze wszystko będzie chodziło ok.

na pewno będzie, vista lubi dużo ramu wypadałoby dołożyć do 2gb.

Tak Vista ocenił mój komputer:

http://tomekpw.webpark.pl/ocena.jpg

Postanowiłem zacząć od procesora bo to najbardziej odczuwam. Następnie chcę dodać nieco ramu a na koniec grafikę ponieważ jej najmniej używam. Czy może powinienem zacząć zakupy w innej kolejności?

dobra kolejność.

Coś mi się nie udał ten link :slight_smile:

Ok dziękuję za pomoc!