Który procesor jest lepszy?

Darth Rex zachowujesz się jak fan boy AMD, wyłączasz mózg jak piszesz o tej firmie. Mój pierwszy, drugi i trzeci komputer był na procesorach AMD teraz przesiadłem się na Intela bo robi ogólnie mówiąc najlepsze procesory dla Kowalskiego. Jestem obiektywny, po prostu staram się wybierać najlepszy sprzęt w danym czasie. Proponuje byś wytężył na chwilę intelekt i pomyślał: I na h… AMD technologie IBM (wiem o tym od bardzo dawna) skoro AMD od 2,5 roku jest w tyle a co gorsza na horyzoncie nie widać w tym względzie przełomu. Intel ma tak dużo kasy że mimo przewagi AMD przez 5-6 lat (nie skupia się tylko na CPU ani na chipsetach), nie notował strat, inna sprawy, że niezbyt legalnie wykorzystywał swoją pozycję na rynku. Intel ma tak dużo kasy i środków, że sam jest w stanie skutecznie zepchnąć AMD na boczny tor.

Polecam przy okazji spojrzeć tutaj:

http://benchit.pl/procesory/porownanie/permalink/YTozOntpOjA7TjtpOjE7czoyOiIxOSI7aToyO3M6MzoiMjA1Ijt9/ - ta maszynka rzadko się myli.

(Przyszedł właściciel Phenoma :P)

Ujmę to tak. Mam dostęp do obu procesorów. W pracy mam Q6600 z 64bit Vistą. Miał proste zadanie - konwersja wideo na płytke DVD z kamery - zajęte dwa rdzenie - system chodził ja zarzynany wieprzek na każdą czynność trzeba było czekać. W domu podobny test - render na Blenderze na dwa rdzenie, system chodził normalnie więc odpaliłem i spokojnie grałem sobie w Fallouta3 (ustawienia ultra, AA x8, 1600x1200) - 30 do 60 FPS.

Teoretycznie Q6600 jest wydajniejszy i zdecydowanie lepiej się podkręca ale z drugiej strony ten mutlitasaking :lol:

Nie będę się sprzeczał, z innymi, mówię to co widzę, możliwe, że to wina systemu w domu mam XP 32bit, ale przecież Vista 64 powinna działać mimo wszystko wydajniej (64bit Cinemabench zostawił trochę w tyle mojego Phenoma :D).

Phenom, a z jakim Intelem porównywałeś?

Wiadomo, że jak się chce w jednym czasie kompresować pliki, obrabiać wideo i jeszcze grać w jakieś nowe gierki to procesor 4rdzeniowy się przyda. Jeżeli tak robisz w domu to ok, na pewno wydajniej na 4rdzeniach niż 2. Ale większość osób zazwyczaj odpala kompa, wrzuca gierkę i w tle najwyżej jakieś torrenty się ściągają - do takich zadań lepiej wziąć wydajniejsze 2 rdzenie, niż dość dobre 4…

4GB ram i jakaś wypasiona płyta główna, nie pamiętam nazwy.

Nie zrozumieliśmy się, z jakim procesorem porównywałeś Q6600. :slight_smile:

Z moim :smiley:

Kabuto, tylko, że IBM w razie czego jest w stanie bez problemu pomóc AMD-kom, zaś podarowane do tej pory technologie są kluczowe, a intel zes…markałby się żeby je dostać, bo sam już raczej za dużo z krzemu nie wyciśnie. AMD ma podarowane od IBM-a technologie, które pozwalają budować procesory od najniższego szczebla - tranzystora.

I nie mów, że AMD takie zupełnie do niczego, bo w tańszych zestawach jedynie O/C ratuje intela, zaś w zupełnie najtańszych, lub tam, gdzie nie chcesz kręcić, nawet dziś AMD jest szybszy. A, że raz na jakiś czas nie wyszła im architektura… Z kolei intel ma dużą przewagę na rynku, bo jest firmą z dłuższym stażem, ma bardzo dobrych marketingowców, no i te brudne, monopolistyczne zagrywki.

Ale jeśli nadal myślisz, że AMD upadnie to kompletnie nie masz pojęcia o czym piszesz.