Który procesor jest wydajniejszy?

witam który procesor jest wydajniejszy ten który jest u mnie w pc pentium d 915 2.80 ghz kręcony na 3.0 czy ten z laptopa intel pentium T4300 2.10 ghz ?

intel pentium T4300 2.10 ghz

Masz płytę na chipsecie G41, więc możesz wymienić wolny i grzejący się Pentium D na coś porządnego, małym kosztem.

np. http://allegro.pl/procesor-pentium-dual … 04189.html

E5200 jest szybszy od T4300.

i nie będzie on ograniczał nvidi gt 520 ?

Dodane 24.02.2013 (N) 0:41

zamawiać z tej strony co podałeś ?

GT520 to szmelc, nie ograniczał by jej nawet stary jednordzeniowiec…

akurat pentium 915 ją ogranicza :slight_smile:

No chyba kpisz. To jest karta do oglądania filmów i bardzo, ale to bardzo mało zaawansowanych gier sprzed lat. Nie ma bata, żeby taki procesor w jakimkolwiek stopniu ją ograniczał.

ogranicza :slight_smile: niemasz tej karty wiesz tyle co wyczytałeś i nie mów mi że ta karta jest do filmow bo pes 13 chodzi na ful detalach gta 4 na min. i takie cos mi narazie styka

Nie trzeba mieć karty u siebie żeby umieć zinterpretować jej parametry techniczne jak i przyjąć do świadomości jej testy wydajności.

Karta ta jest słaba i nie ma możliwości, by twój procesor w jakimkolwiek stopniu ją ograniczał, koniec kropka, pogódź się z tym.

dziwne bardzo dziwne kolega z tą samą kartą do tego laptop tylko inny procesor league of legends 90 ja z pentiumem 50 jednak da rade co nie ? :>

Desktopowa GT520 ma 64bitową szynę pamięci zaś mobilna GT520M 128bitową, stąd wyższa wydajność wersji mobilnej. Niemożliwe? A jednak. Różnica procesorów ma się nijak do tego. Poza tym kolega może mieć w panelu sterowania nvidia ustawiony priorytet wydajności, ty jakości.

PS: 50 FPS to bardzo płyny obraz, nie wiem w czym widzisz problem. I pozdrów kolegę mającego 90FPS, to dobry wynik ale nie masz co się nim jarać, gdyż ekran wyświetli równe 60 klatek w każdej sekundzie z racji odświeżania 60Hz :wink:

http://www.nvidia.pl/object/product-gef … 0m-pl.html specyfikacja wyraźnie piszę że ma 64 bit :slight_smile: