Który procesor lepszy w laptopie?

Który laptop z procesorem Intel® Core™ i5 7gen 7200U 2,5 - 3,1 GHz lub Intel® Core™ i5 8gen 8250U 1,6 - 3,4 GHz, jest lepszy?

Strona dla porównania https://www.euro.com.pl/porownanie.bhtml?p1=33792481409&p2=30404621969

https://www.cpubenchmark.net/compare/Intel-i5-8250U-vs-Intel-i5-7200U/3042vs2865

Jak dobrze odczytuję, to drugi procesor, 8 generacja?

Tak, ale Ty lepiej zwróć uwagę na liczbę rdzeni (2 vs 4). To czyni ogromną różnicę.

Aha, lepiej 4 rdzenie?

Jasne. Dwa rdzenie to z czasów Core2Duo było fajne. To jest ogromna różnica. W ogromnym uproszczeniu:
w przypadku, gdy programom uruchomionym na x4 rdzeniach uda się wykorzystać 100% mocy obliczeniowej (może być to kilka programów uruchomionych jednocześnie) w stosunku do x2 rdzeni podwaja to wydajność.
Powtarzam, jest to duże uproszczenie i skrót myślowy, ale 4 rdzenie mają jak najbardziej sens nawet w komputerze biurowym.

Dobrze, dzięki za pomoc,
.

Zdecydowanie wydajniejszy jest procesor 8 generacji, choć model który wybrałeś jest dość przeciętny.
Z lepszym wyposażeniem, wykonaniem itp

Dodatkowo jest tańszy, lecz możemy gdybać podaj więcej informacji

  1. Kwota przeznaczona na zakup:

  2. Rozmiar matrycy (+ewentualnie wymagana rozdzielczość):

  3. Główne zastosowanie (np. gry, inne multimedia, praca biurowa, konkretny program itp.)

  4. Wymagania specjalne (np. matowa matryca.):

  5. Osobiste preferencje:

  6. System operacyjny (laptop z systemem bądź bez niego)

Ten, który wybrałem mi pasuje, nie jestem wybredny.

W to nie wątpię, tylko jeżeli w tej samej cenie lub nawet tańszej masz wydajniejszy sprzęt, lepiej wykonany i wyposażony?

Brak napędu.

Napęd zewnętrzny na USB, koszt do 100 zł. Jeżeli upierasz się że musi być wbudowany, to chociaż wybrać wydajniejszą konfigurację i tańszą.

Chyba że w grę wchodzi 17 calowy model, to znajdzie się z matrycą IPS.

Czy firma hp, jest lepsza niż dell?

W Twojej sytuacji, “lepszy” będzie Dell, z uwagi na:

Domowa naprawa Dell
Gwarancja na laptopy oraz komputery PC Dell wynosi 24 miesiące (door to door).
Dodatkowo użytkownicy otrzymują usługę Domowa Naprawa Dell dla wszystkich laptopów z serii:
Inspiron - w pierwszym roku gwarancji sprzęt jest naprawiany na miejscu w domu klienta. W drugim roku jest gwarancja door to door.
Alienware - przez pełne 2 lata gwarancji sprzęt jest naprawiany na miejscu w domu klienta.
XPS - przez pełne 2 lata gwarancji sprzęt jest naprawiany na miejscu w domu klienta.

Dzięki bardzo, postanowiłem kupić dell, z mocniejszych procesorem.

Żeby nie tworzyć nowego tematu, czy 2 karty graficzne są lepsze w laptopach niż jedna?

To zależy - ogólnie jest tak, że jak siedzisz na internecie, czy na pudelek.pl to w teorii komputer będzie korzystał z tej słabszej karty (mniej grzania komputera itd.). W grach powinien przełączyć się na tą “mocniejszą”.
Czemu idziesz w laptopa? Nie masz miejsca? Ciągle zmieniasz te laptopy - nie lepiej dla Ciebie porządny spory monitor na wygodnym ramieniu i ‘zwykły’ pecet? Za te same pieniądze poskładasz fajny zestaw, który będzie można jeszcze przez kilka lat rozbudowywać (pamięć, inna karta graficzna, może po czasie procesor…).

PS co pisał @Madafaker też był brał jednak Della

Aha, dobra.

pierwszy raz wymieniam laptopa.

mam też pc z monitorem 23 cale