Który procesor P4 lepszy?

(pakeroso) #1

Witam! Mam takie pytanko: posiadam płytę główną MSI 865PE Neo2-V (MS-6788) i prosesor P4 2,4GHz s478.

Na dzisiejsze warunki to już jest nieco stary sprzęt ale chciałbym jeszcze nieco z niego wyciągnąć więc pomyślałem o wymianie procesora.

Do wyboru mam procesory z tej TABELI.

Nie jestem dobrze w tym obcykany więc chciałbym poradzić się czy warto wymieniać procesor i ewentualnie na który.

(D@widoS) #2

(Draakus) #3

A nie lepiej spróbować podkręcić procesor niż wydawać pieniądze na fakt że szybszy od obecnego ale i tak niezbyt udane procesory Intela. Moim zdaniem jeżeli tylko masz dobry zasilacz (jaki?) spróbuj pokręcić procesor i zacznij zbierać kasę na nową platformę. Jak uzbierasz dość zgłoś się na forum to się poskłada jakiś porządny zestaw.

(pakeroso) #4

DraaK może i masz rację, chociaż o nowym kompie jeszcze nie myślę bo ten jest całkiem spoko. A poza tym taki procesor to teraz grosze kosztuje. No tylko gdzie ja bym mógł jeszcze takie cacko dostać bo nawet na Allegro same padła mają.

(Michal Kolatek) #5

co to są te padła?

Nie trzeba całkiem nowego proc Athlon lub Sempron mniej grzeją i są wydajniejsze, płyta pod 939 lub 754 z AGP.

Inne miejsca oprócz allegro giełdy na forach, np purepc.pl.

i podaj zasilacz p4 sporo pobierają.

(pakeroso) #6

tak mi się napisało Miałem na myśli procesory absolutnie nie spełniające moich wymagań (np. 512KB L2 lub 400 FSB).

Moja zasilka to jakiś Deer 350W ale sprzęt dobrze śmiga a ja nie jestem specem od podkręcaniu więc raczej nie jestem zainteresowany (musiałbym pewnie wymienić jeszcze wiatrak).

(Draakus) #7

Cha skoro masz ten zasilacz to nawet gdybyś był zainteresowany OC to na takim sprzęcie nie powinieneś tego robić. Sugeruję byś zmienił najpierw zasilacz (jaki ? poczytaj sobie na forum) i później kupił nowy procesor.

(Jjoasz) #8

hmm,

deer'y byly dobre do skt478 - mialy mocna linie 5v,potem stracily renome ,jak 12v zaczelo dominowac

mam dr-b350atx (sluzy jako docisk na ksiazki) i ma na 3v-28a,5v-30a,12v-15a a wiec do p4 pasuje -200w na 5v/3v i trzymal :slight_smile:

to stara zasilka, wiec przeczyszczenie jej jest niezbedne,bo grzeje sie niezle przy czy jest znosna ,jesli chodzi o halas