Który procesor P4 lepszy?

Witam! Mam takie pytanko: posiadam płytę główną MSI 865PE Neo2-V (MS-6788) i prosesor P4 2,4GHz s478.

Na dzisiejsze warunki to już jest nieco stary sprzęt ale chciałbym jeszcze nieco z niego wyciągnąć więc pomyślałem o wymianie procesora.

Do wyboru mam procesory z tej TABELI.

Nie jestem dobrze w tym obcykany więc chciałbym poradzić się czy warto wymieniać procesor i ewentualnie na który.

A nie lepiej spróbować podkręcić procesor niż wydawać pieniądze na fakt że szybszy od obecnego ale i tak niezbyt udane procesory Intela. Moim zdaniem jeżeli tylko masz dobry zasilacz (jaki?) spróbuj pokręcić procesor i zacznij zbierać kasę na nową platformę. Jak uzbierasz dość zgłoś się na forum to się poskłada jakiś porządny zestaw.

DraaK może i masz rację, chociaż o nowym kompie jeszcze nie myślę bo ten jest całkiem spoko. A poza tym taki procesor to teraz grosze kosztuje. No tylko gdzie ja bym mógł jeszcze takie cacko dostać bo nawet na Allegro same padła mają.

co to są te padła?

Nie trzeba całkiem nowego proc Athlon lub Sempron mniej grzeją i są wydajniejsze, płyta pod 939 lub 754 z AGP.

Inne miejsca oprócz allegro giełdy na forach, np purepc.pl.

i podaj zasilacz p4 sporo pobierają.

tak mi się napisało Miałem na myśli procesory absolutnie nie spełniające moich wymagań (np. 512KB L2 lub 400 FSB).

Moja zasilka to jakiś Deer 350W ale sprzęt dobrze śmiga a ja nie jestem specem od podkręcaniu więc raczej nie jestem zainteresowany (musiałbym pewnie wymienić jeszcze wiatrak).

Cha skoro masz ten zasilacz to nawet gdybyś był zainteresowany OC to na takim sprzęcie nie powinieneś tego robić. Sugeruję byś zmienił najpierw zasilacz (jaki ? poczytaj sobie na forum) i później kupił nowy procesor.

hmm,

deer’y byly dobre do skt478 - mialy mocna linie 5v,potem stracily renome ,jak 12v zaczelo dominowac

mam dr-b350atx (sluzy jako docisk na ksiazki) i ma na 3v-28a,5v-30a,12v-15a a wiec do p4 pasuje -200w na 5v/3v i trzymal :slight_smile:

to stara zasilka, wiec przeczyszczenie jej jest niezbedne,bo grzeje sie niezle przy czy jest znosna ,jesli chodzi o halas