Który procesor wybrać Intel czy AMD

Witam chciał bym poznać wasza opinie co do dwóch procesorów które chciał bym kupić w przyszłości a jest to :

 

AMD A8-6600K

 

 

VS

 

 

Intel I3 4150

 

 

Chciał bym dowiedzieć się który procesor jest lepszy i dlaczego, chciał bym też dowiedzieć się czy w AMD końcówka nazwy czyli “k” to też jest tak jak u intela że jest odblokowany mnożnik czy to tylko o tak sobie.

 

Nie chciał bym odpowiedzi w stylu " Jestem Fanboyem intela i Intel Forever"

 

Dziękuje z góry za wszystkie pomocne odpowiedzi 

AMD - podstawa bez przyszłości

Intel - zawsze możesz dołożyć coś nowszego takiego i5 czy i7 na AMD zbytnio dużego wyboru nie ma.

Chodzi mi bardziej o same procesory ponieważ nie wiem kiedy będę robił “upgrade” mojego kompa więc pewnie będę musiał się z tym procesorem zakolegować na najbliższe ~2 może 3 lata

weź intela

 

a do czego właściwie będziesz wykorzystywal tego kompa?

toshinek

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Komputer do gier 

Weź Intela. AMD ma 2 razy wyższe TDP, więc w prądzie ci się zwróci.

do gier  lepszym wyborem jest intel nawet ten i3,ale sam procesor to połowa sukcesu jeszcze ważna jest do tego karta graficzna ,

 

natomiast jeśli chodzi o ten AMD A8-6600K jest to wersja Apu cz odblokowanym mnożnikiem

http://www.morele.net/procesor-amd-apu-a8-6600k-socket-fm2-quad-core-3-9-ghz-l2-cache-4mb-100w-box-ad660kwohlbox-582278/

Ja tam zawsze stawiam na Intela-a i nigdy sie nie zawiodłem.

Tak. Pod gry lepszym wyborem jest Intel. :slight_smile:

Tu jest test

http://www.pc-specs.com/cpu/comparison-versus/2085/1248/core-i3-4150-3-5ghz-vs-apu-a8-6600k-quad-core

 

W zakładce Gaming Performance wyniki przy grach

Krótko - Intel.

 

APU do gier to słaby wybór. Co najwyżej do biura, ale wtedy taki A8 w swojej cenie nie ma racji bytu.